Eihän se kustanna kuin 1 kameran, tietsikka on kunnalla, YouTubessa voi kuka tahansa lähettää reaaliaikaista kuvaa, ilmaiseksi. Ainoa vaatimus on että videon lähettäjä kirjautuu puhelinnumerollaan. Ei ole tullut vastaan mitään ongelmia tai rajoituksia, ainakin 2 vrk voi lähettää yhteen menoon. Laatu on yhtä hyvää, tai parempaa kuin vorssan kokousvideot.
tietysti ihminen aina maksaa, mutta sen vois tehdä vaikka joku nörtti 500 e.
tietysti ihminen aina maksaa, mutta sen vois tehdä vaikka joku nörtti 500 e.
Vastaukset 2
Vanhimmat
tammelassa tuo olisi tarpeen siellä kun kirjasto torpattiin ja rakennetaan tarpeettomia vuokra rivareita. entisetkin tyhjänä. tuo videointi pitäisi kuulua kunnan palveluun ilman rohmuavia väli käsiä
Idea on hyvä, pitäisi perustaa toimikunta tutkimaan sitä vuoden ajaksi. Toimikunta tekisi kymmenisen ryyppyreis..seminaarimatkaa laivalla ja toteaisi vuoden päästä että antaa olla, ei tästä mitään tule.
Eli vaikka asia on miten helppo ja halpa tahansa, suomalaisella byrokratialla siitä saadaan vaikea ja kallis.