TUNTIJASI.

sirkutus

Ihanaa Tuntijani olet tullut katselemaan tänne taasen meille poloisille.
Haluaisin niin tietää työstäni siirtyykö se kotiini etätyöksi? Teiltä olen saanut aina tosinäkyjä. Kiitos siitä.
Saako kihlattuni työn tällä viikolla?

5

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      ensin siitä "tästä viikosta", eli en usko kenenkään näkevän tarkkoja aikoja.

      mutta työsi on tässä tärkeämpää. sinä pidät työstäsi ja se on enemmän kuin vain henkireikä tai rahan ansaitsemista. siihen näen selvästi uuden alun, uudet askeleet. sitten on tämä mies, jota en osaa näin lyhyesti asettaa oikeaan paikkaan, eli onko hän sinun pomosi, vaiko rakastettusi. hän tuo sinulle erittäin hyviä uutisia.

      työ tulee luoksesi, sinulla on vakaa työpaikka. mutta on myös oltava varovainen, että et sekoita asioita keskenään. jos otat työn kotiasi, sinun on oltava tarkkana.
      mieti sitä, miten kotoa käsin työskentely sotkee muuta rytmiä ja vie henkeyttäsi, mitenkähän tuon osaisin nyt sanoa oikein.
      noh, näen miehen jolla on sopimus kädessään ja hän on äärimmäisen tyytyväinen. mutta kun en tiedä tässä vaiheessa, onko hän sinun pomosi, vaiko rakastettusi. harmi.

      tunteeni tähän on niin, että saat mahdollisuuden tehdä kotoa käsin töitä, mutta se ei ole sinulle henkilökohtaisesti kaikkein paras ratkaisu.

      t. Keskiyö

      • sirkustus

        Tunteeni sanoo, että olet hakoteillä. Herää pahvi ja pyydä anteeksi näitä valheita, joita henkimaailma sinulle syöttää. Joudut vielä pahaan liriin, jos et jo ole.


      • sirkutus

        Kiitos Tuntijani. Joku kauhea ihminen on vastannut tuohon teille. Ilmotin ilmiantoon, että poistavat. Kyllä tuo olisi hyvä kotoa käsin koska pitää esim hoitaa kuntoani. Työmatkat pois ja ruokatunti lenkille ja kahvitauot voimisteluun, koska olen liikuntaelimistä kipeä.. Näin pärjäisin ja pystyisin tekemään enempi töitä.


      • sirkutus

        Toinen juttu tuossa tuli mieleen. Kihlattuni on hieman pomomainen eikä niin vähääkään liitossamme. Minä myötäilen, ja hän pomottaa. Ehkä näet tämän. Työpomoni on antanut luvan jo monille etätyöhön ja minulle. Sehän joka paikassa suuntaus. Mietin vain tuleeko siitä mitään. Kipujen takia voisin paremmin. Enempi myös ihmissuhteita kotona kuin työssä koska siellä kaikki puurtaa vain omaan läjäänsä. Näivetyn työpaikallani.


      • tuntematonna

        Keskiyö kirjoitti, ettei se ole sinulle paras ratkaisu. Uskotko nyt omaa tunnettasi, kun tuntuu että näivetyt työpaikalla ja kotona työ olisi mielekkäämpää? Vai teetkö ratkaisusi Tuntijasi mukaan, joka ei näköjään oikein tunne sinua ja asiaasi? Valinta on nyt sinun.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      36
      2917
    2. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      173
      2285
    3. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      62
      2284
    4. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      33
      1978
    5. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1336
    6. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      22
      1333
    7. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      14
      1330
    8. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      10
      1214
    9. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      11
      1194
    10. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      22
      1191
    Aihe