TUNTIJASI.

sirkutus

Ihanaa Tuntijani olet tullut katselemaan tänne taasen meille poloisille.
Haluaisin niin tietää työstäni siirtyykö se kotiini etätyöksi? Teiltä olen saanut aina tosinäkyjä. Kiitos siitä.
Saako kihlattuni työn tällä viikolla?

5

61

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei

      ensin siitä "tästä viikosta", eli en usko kenenkään näkevän tarkkoja aikoja.

      mutta työsi on tässä tärkeämpää. sinä pidät työstäsi ja se on enemmän kuin vain henkireikä tai rahan ansaitsemista. siihen näen selvästi uuden alun, uudet askeleet. sitten on tämä mies, jota en osaa näin lyhyesti asettaa oikeaan paikkaan, eli onko hän sinun pomosi, vaiko rakastettusi. hän tuo sinulle erittäin hyviä uutisia.

      työ tulee luoksesi, sinulla on vakaa työpaikka. mutta on myös oltava varovainen, että et sekoita asioita keskenään. jos otat työn kotiasi, sinun on oltava tarkkana.
      mieti sitä, miten kotoa käsin työskentely sotkee muuta rytmiä ja vie henkeyttäsi, mitenkähän tuon osaisin nyt sanoa oikein.
      noh, näen miehen jolla on sopimus kädessään ja hän on äärimmäisen tyytyväinen. mutta kun en tiedä tässä vaiheessa, onko hän sinun pomosi, vaiko rakastettusi. harmi.

      tunteeni tähän on niin, että saat mahdollisuuden tehdä kotoa käsin töitä, mutta se ei ole sinulle henkilökohtaisesti kaikkein paras ratkaisu.

      t. Keskiyö

      • sirkustus

        Tunteeni sanoo, että olet hakoteillä. Herää pahvi ja pyydä anteeksi näitä valheita, joita henkimaailma sinulle syöttää. Joudut vielä pahaan liriin, jos et jo ole.


      • sirkutus

        Kiitos Tuntijani. Joku kauhea ihminen on vastannut tuohon teille. Ilmotin ilmiantoon, että poistavat. Kyllä tuo olisi hyvä kotoa käsin koska pitää esim hoitaa kuntoani. Työmatkat pois ja ruokatunti lenkille ja kahvitauot voimisteluun, koska olen liikuntaelimistä kipeä.. Näin pärjäisin ja pystyisin tekemään enempi töitä.


      • sirkutus

        Toinen juttu tuossa tuli mieleen. Kihlattuni on hieman pomomainen eikä niin vähääkään liitossamme. Minä myötäilen, ja hän pomottaa. Ehkä näet tämän. Työpomoni on antanut luvan jo monille etätyöhön ja minulle. Sehän joka paikassa suuntaus. Mietin vain tuleeko siitä mitään. Kipujen takia voisin paremmin. Enempi myös ihmissuhteita kotona kuin työssä koska siellä kaikki puurtaa vain omaan läjäänsä. Näivetyn työpaikallani.


      • tuntematonna

        Keskiyö kirjoitti, ettei se ole sinulle paras ratkaisu. Uskotko nyt omaa tunnettasi, kun tuntuu että näivetyt työpaikalla ja kotona työ olisi mielekkäämpää? Vai teetkö ratkaisusi Tuntijasi mukaan, joka ei näköjään oikein tunne sinua ja asiaasi? Valinta on nyt sinun.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5250
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      130
      1691
    3. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      51
      1680
    4. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      15
      1619
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      14
      1315
    6. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      4
      1220
    7. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      22
      1140
    8. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1067
    9. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      77
      1028
    10. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      60
      867
    Aihe