Olen ollut jo vuoden päivät työttömänä, Tubakkia poltellen ja olutta lipitellen aikani kuluksi. Aattelin tästä raitistua ja lähtä lehtimyyjäksi. Siispä kysymys: tienaako noissa hommissa oikeasti mitään?
Lehtimyynti, tienaako?
8
<50
Vastaukset
Jos pääset suoraan kustantajalle töihin niin voit tienata sen verran ettet tarvitse sossua avuksi.
Mutta alihankintapuljut kannattaa unohtaa niissä on liikaa ottavia välikäsiä eikä myyjälle jää käteen kuin roposia.
Eli kannattaa välttää ainakin sellaisia firmoja kuin Buusteri ja Nikolex tai vaikka jatopal tai Riafi. Kaikki edellämainitut ovat alihankintafirmoja.- Jeppeeijuowappuna
Riippuu mitä lehtiä meinaat myydä
- näinsevainon
Lehtien myynti ei kannata. Vaahteranlehdet ei mene kaupaksi. Koivunlehdillä ei ole oikein ollut kysyntää sen jälkeen, kun Osuuspankki osti melkein kaikki logooihinsa. Haavanlehdet värisee liikaa. Ihmiset ovat siirtyneet enemmän havuihin.
- vcxvcxv
tyhmempää hommaa tänä aikana ei ole kuin myydä lehtiä. saa tosiaan luukuttaa
- anselmi123
"tyhmempää hommaa tänä aikana ei ole kuin myydä lehtiä. saa tosiaan luukuttaa"
Ehkä nykyasiakkaille lehdet voivat mennä kaupaksi jatkotilauksena jne. Mutta uus asiakashankinta voi olla vähän vaikeaa. Mitä itse olen havainnut että nyt on vähän lama-aika eikä ihmisillä ole vara ostella mitään hömppälehtiä. Mutta silti vaikea sanoa mikä todellisuus on kun en lehtimyyntiä ole tehnyt. .
- 23324234rff
Buusterilla ainakin tienaa ja muissakin paikoissa jätkiä vetää 4000 kuukaudessa
- fdfadsfas
nim 23323234rff en usko pätkääkään mitä kirjoitat,, tuollainen ei pidä paikaansa,
buusteri tunnetaan ja tiedetään, ja faktaakin on vaikka kuinka ... oletko jokin trolli
vai miksi valehtelet???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1542505Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61764
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648