Voitteko kuvitella, ettei kenellekään ollut tullut mieleen tarkistaa, onko tanssit jo patentoitu?!?! Ainoastaan zumba ja lavis oli patentoitu! Minä patentoin kaikki muut tanssit!
Patentoin tanssit!
patenttitanssit
5158
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
voiko tanssin muka patentoida omakseen,jos mä patentoin nukkumisen niin kukaa ei nuku ilman mun lupaa
Mainitut tanssimuodot hyödyntää kaikkea mahdollista sopivista tanssilajeista. Vain tavaramerkit on suojattu ja tukimateriaali kuuluu saman suojauksen piiriin. Ja ohjaajien täytyy suorittaa ohjaajakoulutus ennen kuin saavat ohjata. Lisäksi tulee lisenssimaksut. Samalla periaatteella toimii muitakin tanssiryhmiä.
Voi pe####e mitä menit tekeen.
Nyt "ohjaajat" alkaa opettaan uusia tanssilajeja, kun vanhoilla ei pysty enään rahastaan.
Kaikki tanssit on taas alotettava alkeista.
Vaihdetaan vaan lähtevä jalka. Hetki menee opetellessa.
Aivan mahtavaa, hitto kun en ite keksinyt patentoida... mahtaa sulle tulla ressi, kun valvot patenttiasi. Mistä näitä provoja oikein sikiää.... ohhoijaa