Kymen sanomat on kaupungin puolella ja Kervinen on totaalisesti laitettu hyllylle. Kervinen ei saa tietoja mediaan. Se ei pärjää oikeudessa. Kaupungilla monta lakimiestä. Ei tuomarit käräjöi lakimiehiä vastaan. Kervinen häviää ja Kymen sanomat vaan odottaa sitä viimeistä niittiä jolla saadaan Kervinen lööppeihin luuserina!
Media-agentti on eläketoimittaja eikä tiedä kaikkea. Julkisuus on kaupungin puolella ja ilman julkisuutta Kervinen häviää 100-0!!
Media-agentille, Kervinen on hyllytetty
8
<50
Vastaukset
- daa.daa
Epäilen media-agentti on joku kaupungintalon virkamies.
- kehuu.sitä.aina
se on kaupunginjohtajan sihteeri.
- Njet.daa
Sihteereitä on monenlaista siellä harmaassa kaupungintalon kolossissa. Se tiedetään että kaupunginsihteeri Hassinen on pahasti hassannut Kervisen jutussa ja on uhkauksien lavastamisesta vielä vaikeuksissa!
- Ky-sa.kuittaa
Seppo Häkkinen on arvoitus. Se kehuu aina Lindeä. Media-agentti on ehkä Häkkinen, kirjoittelee kun on eläkkeellä.
- A.Hirvonen
Se on ihan oikein.
Eihän KySassa ole muillakaan avohoitopotilailla omaa palstaa missä saa tuoda kajahtaneita ajatuksia ja harhaluuloja esiin. - AK-tukimies
Kiitos Media-agentille kannustavasta palautteesta!
- Yhteinen.yksilöasia
Hyvä miten Media-agenttikin huomaa yksilönoikeusloukkaukset, jotka kaupungin on saatava kunnialliseen päätökseen.
- Repo.radio
Ei voi kukaan kieltää etteikö kerviasia olisi meidän yhteinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1832665Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061112- 64911
- 65879
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait236794Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20790Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka282766Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708