Mina olen se joka sai sen tyon. Olen NIIN onnellinen.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=116&conference=690&posting=22000000005665224
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=116&conference=690&posting=22000000005665224
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ihmeiden aika ei totisesti ole vielä ohi! Tosin olihan heidän pakko ottaa sinut töihin, muuten he olisivat voineet joutua vastuuseen syrjinnästä, minusta on kuitenkin hienoa että kerroit heille suoraan.Toivottavasti kaikki menee hyvin myös raskaudessasi!
Toisaalta kyseessa on alyttoman iso suomalainen yritys, joten heilla on myos varmasti maan parhaat juristit keksimassa vippaskonsteja, jos haluaisivat kovin kiertaa lakeja. Mina jopa itse ehdotin heille, etta olisin tosi tyytyvainen jos ottaisivat minut edes puolen vuoden sopimuksella toihin, mutta he sanoivat, etta ei kun tehdaan 12 kk:n sopimus, kuten alunperin sovittiin. Mieleni tekisi paljastaa yritys ja nuo ihanat ihmiset, mutta en viitsi kun tama nettijuttu toimii kuitenkin anonyymilla periaattella muutenkin. Muuten, toinen aiheeseen liittyva tarina> mieheni tyoskentelee valtiolla viransijaisuudessa, jossa oli jo yksi sijainen ennen hanta. Tama ensimmainen sijainen oli sanonut tyohaastattelussa, etta han on raskaana. Hanet oli kuitenkin otettu ko. virkaan sijaiseksi, ja mieheni tuuraa nyt hanta.
Taytyy kylla silti myontaa, etta suurin osa saamastani kohtelusta tyoelamassa on ollut ala-arvoista liittyen lapsiasioihin. Eraasta paikasta meilattiin, etta saat taman tyon, jos voit luvata, ettet hankia lapsia muutamaan vuoteen. No miten sellaista lupaat?! Ja me emme edes saanet lasta heti kun halusimme, vaan piti jonkin aikaa odotella ja tutkimuksiakin jo ehdittiin tehda.