Salon idioottisimmat työpaikat?

Väitän että niitäkin löytyy.
13131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Olisiko Nokian matkapuhelintehdas meriniityssä?

Äänestä
  • Tehdas häipyi jo 2012...

    Äänestä

finnfoam ja salon uimahalli

Äänestä
  • Jostain syystä ne,aina samat pienet perheomisteiset ovat kilpailun voittajia
    Salossa. 1995-2015 katos kun sivistys ei ole vieläkään löytänyt perille niihin.
    PITKÄ JUSSI siellä perheyhtiöiden liittymässä,vois opettaa ,omistajille ensiksi.Mitä ovat käytöstavat,sivistys ja työlain säädäntö.Silläkin pääsee pitkälle.

    Äänestä

Mitä vikaa fiifoamissa ja uimahallissa on? Toinen yksityisen omistama ja toinen kait kaupungin?

Äänestä
  • Niin, kertokaa mitä vikaa Finnfoamissa? Eikö ole vain hyvä että on työpaikka missä vähemmän lahjakas työntekijäkin voi päästä pätemään...

    Äänestä

salon kaupungin suojatyöpaikat kaupungintalolla!

Äänestä

Halolla töitä. Jos sieltä sossustakin ihmisiä pois laitetaan, niin mistäs sinäkään enää rahaa saisit, voi olla että joutuisit töihin.

Äänestä
  • Kyllä nyt täytyy jokaisen olla valmis sopimaan riitoja, ja yrittää pitää työpaikkansa. Jos kohta vähennetään kaikki etuisuuksia. Jokaisessa työpaikassa on omat vahvuudet ja heikkoudet. Täytyy vaan ajatella että: väliaikaista kaikki on vaan !!!

    Äänestä

Kenen

Äänestä
  • Kaikkien työläisten, työnantajien, maanviljelijöiden, työttömien, eläkeläisten ja kaikkien pitää sopia riidat ja laitetaan valtionmenot kohdalleen tuloissa ja menoissa. Muuten eriarvoisuus syvenee, ja sosiaalituet vähenevät.

    Äänestä

Tuo suojatyöpaikka höpötys on kyllä täysin järkijättöisen puhetta. Olen siinä mielessä samaa mieltä, että on siellä varmasti turhiakin virkoja, mutta ei kait se nyt sentään ihan noin ole. Jos niitä ihan tiukalla seulalla aletaan tarkastella, niin eihän sieltä kovin montaa voi poiskaan potkia.

Äänestä

Yksi "idioottinen" työpaikka on Antti-teollisuus.
Eräs Salon suurimmista idiooteista lisää panoksellaan Antin idioottisuus-prosenttia huimasti!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ertypoi kirjoitti:

Väitän että niitäkin löytyy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu