Naapurissa basso jytisee yötäpäivää ja kun poliisille soittaa eka kerralla ei tapahdu mitään vaikka aijotaan kutsua poliisit paikalle. Toisella kerralla sama juttu ja poliisit soittaa kohta ettei kerkeä kun muuta hommaa. Muutto on edessä, mutta kyllä tää poliisin touhu on synkkää.
Poliisit eivät tule paikalle koskaan.
oulunpoliisi
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Muistithan äänestää vaaleissa? Valitsithan huolella ketä äänestit?
Jos poliisi ei muilta kiireiltään ehdi paikalle, niin voihan asianomistaja tehdä rikosilmoituksen kotirauhan häirinnästä.
Nimiä vaan paperiin, jotka todistavat. Myös ajankohdat ja sen jälkeen rangaistusvaatimuksen kanssa poliisiasemalle rikosilmoituksen tekoon.
Etkö uskalla itse käydä sanomassa ystävällisesti, että pliis, joku menee huomenna töihin..? Poliisilla lienee kovempaakin keikkaa kun pilvenveikkojen kotimetelin hiljetämistä. Kyllä ihmiset uskoo puhetta kun sen esittää oikealla tavalla.
Ei tietenkään tule.koska pelkäävät...narkkien kostoa...
Totta, mutta sinut nähdessään poliisit juoksevat karkuun.
Luuletko että poliisia kiinnostaa naapurisi musiikki vappujuhlien keskellä, kun on varmasti muitakin tehtäviä joista jokainen on tärkeämpi.
Häiriön tuottamisilmoitus tehdä niin varoituksia ja pellolle.
Poliisit kyttää syyttömiä ihmisiä ja antaa hullujen riehua. Täällä saa narkkarit määräillä. Tänne tuli taloyhtiön huoltotoimenpide. Kyllä poliiseihin tuli kummasti vipinää. Kun paljastui, ettei näiden hullujen tarvitse edes välittää ja saavat jatkaa riehumistaan yötä päivää.