Joko sitä ollaan

vapaillamarkkinoilla!? On vaikuttanut elämääni sen verran etten missään nmimwessä tule unohtamaan, ole huoleti. <3
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Aamulla herätessäni kaipaan vain tuttuja kasvoja. Tiedän jo sen etten halua ketään vierasta elämääni. En halua, että hän on surullinen.

Äänestä

olla vapailla markkinoilla? No aika hoopoa puhua markkinoista, aivan kun ois myyntikamaa, ja kauppatavaraa.

Äänestä

Ostakkee vappaat lihoo vain tänään markkinahintaan 5 pennin kimpale ,huomenna hinnat noussoo.

Äänestä

Vapaa markkina hm... Olen vapaa markkina, mutta vain omasta tahdostani.

Äänestä

Markkinahintaan sinkut, käypään hintaan kinkut. Sama hinta heillä, karkulaiset omilla teillä.

Ei vapaata vangita voi, ei varattua varata noin. Kinkku maistuu teille, kana heille. Broileri on mureampaa, kalkkunaa jouluna vaan.

Oletko lintu vai kala, possu vai kana, ihan sama. Tämmösen ritirimpsun nyt laitoin, loitsullani sateen taitoin..hehee :).

Saappaat on jalassa tällä, vaan hattua puuttuu hällä. Kaivaisin vähän maata, muuta en nyt saata. Malttamattomana odotan..auringon mulle laulavan :) silloin askel ulos vie, minne sitten tieni vie, sitä ei tiedä kukaan, sammakon otan kuitenkin mukaan.

Olen aikaa vain tappanut, en muuta nyt malttanut. Muuttuu kyllä jos sade lakkaa, silloin en tietenkään tänne mitään nakkaa.

Mukavaa päivää teille, auringonpaistetta heille. Itselleni riittää valon säde, en sillä minä kuitenkin päde.

Äänestä
  • Hauska ritirimpsu, mukavaa päivää!

    Äänestä

  • Samoin sulle ja kaikille. Lähden oikeesti tästä, seison keittiössä saappaat jalassa, tämmönen päivä odottaa tänään.

    Heippa!

    Äänestä

klo 13 suuntana kaupat ja keskusta... grilliä ostamaan mielin. Åläkä aloittaja haudasta puhele, eihän me vielä pitkään aikaan lusikoita nurkkaan heitellä! Tartee nääs ensin lusikat laittaa jakoon. Että silleen tänä päivänä on asiat.

Äänestä

Ei nyt ihan selvinnyt. :D yllätyss, pitää kokeilla postilla.

Äänestä

Jaa, Onkos huomenna toripäivä, kun markkina-arvoa täällä kysellään. Laita kuvasi niin eiköhän tuota arvoa ala tulla. Tai ainakin markkinat tietävät sen näkiessään, siis arvon.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hautaanasti kirjoitti:

vapaillamarkkinoilla!? On vaikuttanut elämääni sen verran etten missään nmimwessä tule unohtamaan, ole huoleti. <3

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu