https://instagram.com/p/2J5PwIlYze/?taken-by=jasminmantylaofficial
jasminmantylaofficial
8 tuntia sitten
Our dinner place this evening; had nice wine, beer and food - just loved tonight. with my #hubby #lovingit #lovelife #dinner #today #wine #thebest #uk #england #tänään #illallisella #mylife #smile #behappy #muah #justsaying #selfie "
Illallisella, joopa joo. Ruoka-annoksista ei taas häivääkään, baaritiskillä vaan istuskellaan ryyppäämässä. Hubbyn kanssa ei oo mitään muuta tekemistä kun vetää päät täyteen, hah hah! Selvänä siinä hyvässä parisuhteessa kun ei kestä elää ja olla. Pitäiskö ton kaljatuopin edustaa papsua? Vaiko jotakuta skottia tai leipuria?
jasminmantylaofficial
8 tuntia sitten
Our dinner place this evening; had nice wine, beer and food - just loved tonight. with my #hubby #lovingit #lovelife #dinner #today #wine #thebest #uk #england #tänään #illallisella #mylife #smile #behappy #muah #justsaying #selfie "
Illallisella, joopa joo. Ruoka-annoksista ei taas häivääkään, baaritiskillä vaan istuskellaan ryyppäämässä. Hubbyn kanssa ei oo mitään muuta tekemistä kun vetää päät täyteen, hah hah! Selvänä siinä hyvässä parisuhteessa kun ei kestä elää ja olla. Pitäiskö ton kaljatuopin edustaa papsua? Vaiko jotakuta skottia tai leipuria?
Vastaukset 28
Vanhimmat
Jassun kakkosharrastus: miesten perässä juokseminen. Nytkin alimman kastin petturi kinuaa jo uuden miehen email-osoitetta, hah hah!
Ei oo koulutusta, ei ammattia, ei työtä, ei harrastuksia eikä ystäviä. Ei omaa kotia ollut koskaan, aina vaan vetelehtinyt muiden elätettävänä. Omasta mielestään on vahva ja lujatahtoinen ihminen, hah hah! Elää niin täysin omissa maailmoissaan, muiden silmissä pelkkä syrjäytynyt luuseri.
Parasta mitä J:n tilanteessa voi tehdä, on opetella englanninkieli jollekin tasolle ja pyrkiä sitten hiekkayhtiön palveluksen lentoemännän koulutukseen, jossa uusien emäntien tarve on jatkuva. Lyhyt koulutus ja työssä voi poimia kuormasta sopivasti varakkaan prinssin sukulaisen. Naimisiin ei saa mennä lentoyhtiön palveluksessa ollessa, mutta kun sopivasti (va)rakas prinssi on löytynyt, lentoemännän työtä ei enää tarvi. Aika rientää, kello käy. Kuontalo harvemmin paranee Jäsminin iässä.
Ei varakkaat tyypit mene naimisiin hattaroiden kanssa, varsinkaan jos sillä hattaralla ei ole itsellään varallisuutta (aateliset ja muut rikkaat siis). Eivät ole ikinä menneet.
Sitten on sellaisia ökyrikkaita prinssejä ja prinssin sukulaisia, jotka eivät mene naimisiin nakumallien eikä alkoholia käyttävien kanssa (muslimit, sikhit yms).
Varakkaat ihmiset, jopa öljysheikit ja muut ökyt voivat kyllä paneskella kaikenlaisia huvikseen, mutta useimmiten kuitenkin hekin haluavat nuoria naisia ja vähänriippunutta lihaa.
Lopeta se vouhotus, ennen kuin sekoat täydellisesti.
Jassuhan PELKÄÄ lentämistä, ja siksi lentää AINA yksin! Valitettavasti Jassu oppii nyt vain kamalan Borootin murteen ja aksentin mitä paikalliset vääntää, ei sillä pärjää maailmalla, englantilaiset itsekin pitävät koillisen murretta rumana ja vaikeasti ymmärrettävänä. Ja niistä harvoista ääninäytteistä päätellen, juuri sitä murretta papsukin vääntää ja kiekuu.
Eikös lentoemännillä ole jonkinlainen pituusraja - tai vaatimus; en muista pitääkö olla lyhyehkö vai pitkä. Jassu olisi varsin isokokoinen puikkelehtimaan ahtailla lentokoneiden käytävillä....
Pituutta pitää olla riittävästi että ylettyy kurkottelemaan, vähintään 160, yläraja on muistaakseni 188 cm.
Jassu on liian vanha lentoemokoulutukseen (vain 22-28-vuotiaita otetaan), ja lisäksi häneltä puuttuu ylioppilastodistus (vaaditaan vähintään se, mielellään myös jokin muu tutkinto).
Asiakaspalvelukokemustakin pitäisi löytyä, ja sehän ei Jassun vahvinta aluetta ole. Luonne ei taida oikein sopia asiakaspalveluun?
Että ei onnistu.
Jassu taitaa olla niin helppo nakki ja päästään liian tyhjä ettei miehiä juurikaan kiinnosta enää yhden yön jälkeen. Ehkä on myös huono sängyssä kun kaikki sen miehet on sitä pettäneet. Skottimiehen kanssa meni jo pieleen ja nyt tuntuu olevan jo kovasti uutta yritystä. Ei sen koukkuun oo käynyt kuin tää onneton vanha sairaseläkeläinen ja sitäkin piti kaks vuotta mielistellä ennen kuin se suostui vihille, heti häiden jälkeen Jassun kellossa onkin ollut aivan toisenlainen ääni..
Jasu on ilmeisesti lukenut Tunkin blogeista kuinka ulkomailta löytyis mies ja päättänyt muuttaa Suomesta pois. Mutta, mutta, ulkomaisessakin pitää asua jossain ja joskus syödäkin ja se ei oikein onnistu työttömältä joten onnekseen löysi tarpeeksi tyhmän elättäjän siksi aikaa kunnes löytää paremman. Maine vaan taitaa Borossakin olla hepsankekkanalla jo aika huono, ei se oo jaksanut pitää kulisseja yllä.
Paappa-apajat ainakin meni klubilla pieleen.
Nuoremmat herrat eivät tunnu oikein innostuvan, ainakaan skotlantilaiset.
Toivotaan, että Labourissa on vanhempia miehiä, joiden kanssa voi keskustella syvällisesti.
Nice wine, beer and food....
Toisella olutta, toisella viiniä. Juoko Jassu YKSIN tuon kokonaisen pullon? Ilmeisesti, joi, kun Instassa taas illallisen jälkeen kotona kuvattu yksi Jassun legendaarisista känni-ilmeposeerauksista. Jassulla rupee suurkulutuksen rajat rikkoutumaan harva se viikko. Juurihan veteli magnumpullon skumppaa muutama päivä sitten. Pakkohan se oli, Kärppien kunniaksi!
niinpä juo, eihän tuosta toiselle riitä, pullo päivässä kaks parhaassa.
Ja jos Kärpät olis hävinneet niin olis pitänyt vetää kaks magnumia.
Veikkaan että Oulussa Jassulle tulis vaikeeta kun ei pystyis arkipäivisin ja -iltaisin istuskeleen pubeissa, joutuis yksin vinttikomerossa vetään ne joka päiväiset kännit.
No kai sitä Oulun kokoisessa kaupungissa nyt sen verran pubeloita löytyy, että seuraa saa arkenakin?
Mutta hei! Jassuhan vois ryhtyä karrrrrrraoke-emännksi, kun hänhän on omien sanojensa mukaan myös laulaja. Jos vaikka juomapalkalla?
"Tahdon miehen rrrikkaan..." <-siinä samalla tulis sitten sitäkin etsittyä.
Ei oo kyse pubien määrästä vaan siitä ettei se kehtaa/voi yksin lähteä liikkeelle. Ei oo ihan Tunkin/Sannan tilassa vielä, silloin on nainen liikenteessä yksinkin ja ängetään vieraisiin pöytiin hakeen seuraa ja maksajaa.
No sitäsuuurrrrrRRRemmalla syyllä kannattaisi ryhtyä karrRRRaoke-emännäksi :D
Saa huomiota, drrRRinksuja, laulaa ja ehkä jotain palkan tapaistakin...
Karaoke-emännän homma sopis Jassulle paremmin kuin hyvin! Kunhan vaan jaksais pysyä parina kolmena iltana viikossa suhtkoht selvänä iltaan asti...Ei luulis homman ainakaan rasittavan rouvaa liikoja, aikaa riittäis rentoutumiseenkin.
No ei kasvoissa tai kropassa näy tuo alkoholi ainakaan
alkaa olla juopon alahuuli, vaikka kuinka yrittäisin kaunistella, näin se vaan on, so sad
Nimenomaan näkyy. Nimittäin naamassa ja kropassa.
Saattaa olla jonkinasteista drunkorexiaa myös: rajoitetaan ruoasta saatavia kaloreita, että voidaan juoda huolettomammin, kun pelätään lihomista. Kovin usein tuntuu olevan aneemiset ruoat ("niin terveellistä") ja viini maistuu aika reippaasti..
Kun juodaan, eikä uskalleta syödä, on tuloksena ns. laihan läskin kroppa, joka ei ole jäntevä, terve tai energinen. Löysää velliä pussissa on osuva kuvaus. Aina väsyttää ja pitää päästä rentoutumaan jne.
Ja kasvoissa näkyy liiallisen juomisen jäljet tummina silmänalusina, kuihtumisena (kuivuminen) ja kurtistumisena. Jos uskaltaa syödä, niin kuihtumisen tilalle tulee pöhötys. Ja tämä on siis ihan vain biokemiallista faktaa, joka tapahtuu jokaiselle joka alkoholilla läträä. Jos alkoholin käyttö on vain kertalaaki, tilanne palautuu normaaliksi. Mutta jos jatkuvasti vetelee monta kertaa viikossa väkijuomia, niin muutokset ihossa ja kehossa vain kertautuvat.
Ei tuo Jassu mikään terveyden esikuva ole, ja kyllä sen näkee ihan kuka tahansa.
Mutta jokainen tyylillään, toisille maistuu enemmän kuin toisille. Kyllä kukin saa ihan itse valita elämäntapansa. Mutta pääosin liian tiukka dieetti on monen pahan alku ja juuri, ja viinidieetit ovat kaikkein pahin vaihtoehto, jos haluaa olla kaunotar.
Our dinner place this evening; had nice wine, beer and food - just loved tonight. with my #hubby #lovingit #lovelife #dinner #today #wine #thebest #uk #england #tänään #illallisella #mylife #smile #behappy #muah #justsaying #selfie "
On toi nainen kyllä uskomaton, hän yksinkertaisesti rrrrrakasti iltaa, jolloin sai kananpalasilla täytetyn pita-leivän ja pullollisen valkkista palanpainikkeeksi. Aivan kuin olisi juuri nauttinut seitsemän ruokalajin gourmet-illallisen. Just saying.
Kuvan ja ruuan perusteella joku halpa juottola tai huoltoaseman baari, niissähän noita "kanakoreja" on ruokalistalla.
https://instagram.com/p/2J53U5lY0a/?taken-by=jasminmantylaofficial
Eikä aamiainen oo sen kummoisempi, leipää muna- ja tomaatitisiivuilla, aika köyhää. Perinteinen englantilainen aamiainen olis kyllä monipuolisempi, mutta liikaa hommaa, liikaa hommaa. Missäs teekupit? Puurot, jugurtit ja mueslit?
https://instagram.com/p/2LOjf2lY1K/?taken-by=jasminmantylaofficial
Kuivaa leipää, liian koviksi keitettyjä munia. Siinähän sitä on, murrrrulle aamiaista.
Foodie? Just wondering, hah!
Mutta mihin on kadonneet terveelliset ja edulliset puurot?
Aamupalalla leipää, ravintolaruoaksi leipää...Eri lisukkeet vaan: aamulla kovaksi keitettyjä munia, illalla brasilialaista pakastebroileria paloina...vähän tomskua ja jäävuorisalaattia, yummy. not.
Eivät elä. He ovat vastanneet elämän kysymykseen ja valinneet tiensä. Äänestävät jopa., ja kannattavat homoutta. Politiikan keinoin.
Laina tarjous välillä erityisesti
Erityisen kallista,
Olet yksittäisen yrittäjän,
sinun täytyy rahoittaa vakiinnuttaa teidän velat, tai varoja, joilla yritys saada takaisin raiteilleen.
Sitten ohjata sinua kohti meitä, ja löydät ratkaisu taloudellisia ongelmia.
Olemme palveluksessanne yksityiskäyttöön lainahakemuksista joka alkaa € 2.000 € 10 miljoonaa, jonka korko on 2-4% annetaan pitkän ajan.
Älä epäröi lähettää meille pyynnön.
[email protected]
Voinko saada satatuhatta päihteisiin. Ole hyvä lähetä rahat tämä lehden konttoriin. Takaisinmaksu varma vuoden päästä perintö.