Outo käytös täyskuun aikaan...

Sudensieluinen

Miksi olen outo täydenkuun aikaan? Haluan raakaa lihaa ja saan outoja kohtauksia. Olen myös vuorokausi ennen täyskuuta nähnyt oudon unen. Siinä susi jahtasi minua... Onko muita joilla on samanlaista?

4

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Zhau

      Tuo mitä tuossa kerrot voi viitata Kuun asemaan, 4.5. Kuu on skorpionissa jolloin seksuaalisuus tai maskuliinisempi puoli/mustavalkoisuus esimerkiksi voi nousta esiin koska skorpioni on tunneherkkää aikaa niin syvissä vesissä voidaan mennä. Aurinko on parhaillaan härässä joten lihallisuuttahan härkä juuri kuvaa. Lilith menee Neitsyessä parhaillaan ja se on usein osunut syntymäkartalle johonkin painajaisissa joten tuo voi olla myös, varsinkin niissä todellisissa painajaisissa. Jokin noista kenties tekee osumia silloin syntymäkarttaasi kun painajaisia näet. 4.4. täysikuu oli Vaa'an merkissä jolloin tasa-arvo, rakkaus tai talous voi vaikka piinata unissa. Kuu jokaisena päivänä vaikuttaa meihin, veden merkeissä ollaan tunnetasolla hyvin herkkiä vaistoamaan asioita joten voisit löytää selitystä tarkkailemalla uniasi laittamalla ajankohdan ylös ja sitten tarkistat missä kuu on silloin ollut. Alat ymmärtää varmaan sitä kautta.

    • PyydäViisautta

      Pyydä rukouksessa Jumalalta viisautta käydä aidosti psyykessäsi läpi asia. Luulen, että yleensä täyteen kuuhun liitettävät erikoisuudet liittyvät siihen, että henkilö on oppinut tietoisesti tai tiedostamattaan, että ajankohtaan liittyy jotakin poikkeuksellista.

      Minäkin aikanaan opin tiedostamattani erikoisen asian. Läheinen ihminen kuoli klo 3.05. Sen jälkeen heräsin kymmenen vuotta klo 3.05 joka yö. Sitten se loppui.

    • outoa

      minäkään en tajua. mulla itselläni on samoja tunteita välillä ja välillä nään myös omituisia unia, jotka eivät ole normaaleja. eilen illalla näin unta että juoksin karkuun sutta, jäin kiinni ja susi puri minua. se uni toistuu aina ja aina ja tuntuu ettei se lopu koskaan. välillä herään tasalta yöllä ja on pakko mennä jääkaapille hakemaan ruokaa. yleensä se on jotain lihaa tai muuta vastaavaa. olen yrittänyt kertoa kavereilleni mutta eivät he usko, olen kuulemma nähnyt unta silloin. uskokaa pois tämä alkaa olla jo karmivaa.

      • Zhau

        susi = varo kovia aikoja. Unista ehkä pitäisi päästää irti eikä pohtia liikaa, yleensä ottaen se kertoo omista peloistasi tai tunne-elämän liian voimakkaista kiemuroista kun unissahan me käsitellään itseämme, niitä omia kompleksejamme joten mitä pakenet ? ja kuka mielestäsi on ilkeä sinulle tai ketä siis pelkäät ? Onko päivisin ruokailusi ollut säännöllinen, kannattaa ajatella järjen kautta ensin ehkä myös sitä mitä on edellisenä päivänä syönyt, siis onko syönyt riittävästi kun nälkähän kertoo siitä ettei niin välttämättä ole. Sä voit muuttaa vain itseäsi eli muutos lähtee omasta ajattelustasi, ei mistään muusta. Sen myötä nuo unetkin muuttuu kun olet sinut itsesi kanssa. Unet kertoo siis omasta henkisyydestäsi, sen tilasta parhaillaan.. varoittaa, hyväksy itsesi ja ole ystävällinen ihmisille, siitähän tuollainen pitkälti kertoo. Pahaan ei koskaan saa vastata pahalla vaan hyvällä. Toivottavasti tämä avaisi jotakin ymmärrystä mitä on edeltävä päivänä tapahtunut kun jostain tapahtumasta mitä on itse tehnyt se kertoo..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      89
      9299
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      164
      5829
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      147
      5172
    4. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      12
      5013
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      38
      4198
    6. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      86
      3509
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      58
      3444
    8. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      110
      2831
    9. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2811
    10. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      44
      2790
    Aihe