Millaiset mahdollisuudet yöpymiseen Hahnin kentällä on ? Olen muutaman kerran yön Stansted:ssa nuokkunut odotellessa jatkolentoa ja nyt harkitsen Hahnin kautta lentämistä.. jos jatkolento on jo vähän kuuden jälkeen aamulla ja saapuminen kentälle siis puoliltäöin, niin ei varmaankaan kannata hotelliin siirtyä ?! Jos, kannattaa - eli kentällä ei voi nuokkua - niin mikä halvin/järkevin vaihtoehto ?
Frankfurt-Hahnin kenttä
vs. Stansted
81549
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kysyn vielä lisää aiheesta. Jos kohteeseen on Ryanairin lentoyhteys Tapereelta sekä Stansteadin että Frankfurt-Hahnin kautta, kumpaa kautta kannattaa mennä ? Kummassako tulee halvemmaksi yöpyä jos menee hotellin(huonehinta ja ettäisyys kentästä) ? Tai jos haluaa notkua kientällä aamuun, kumpiko miellyttävämpi ?
Hahnissa voi yöpyä terminaalissa tai motellissa 35e/huone 2km kentältä, hakevat ilmaiseksi http://www.apartmenthaus-zum-hahn.de/
tai motel Fortuna muutama sata metriä kentältä.
Yövyimme syksyllä tuossa edellämainitussa apartmenthaussissa ja se oli todella hintansa väärti. Tuolla hinnalla en viitsisi kentälle jäädä notkumaan. Huoneet siistejä ja varustettu omalla kylpyhuoneella. Suosittelen!
Yhden kerran kokemuksella perheen kanssa voin todella suositella tuota AHzH:ia. Oli enemmänkin kuin hintansa väärti, juuri remontoitu, siisti ja edullinen aamupalasatsi oli loistava. Siitä sai vielä tehtyä eväät koneeseen mukaan.
Pöllitkö vielä ruokailuvälineetkin ? ;)
En, enkä edes niitä eväitä. Satuin nimittäin maksamaan joka murusen.
Kyseisessä majapaikassa saa muutaman euron lisämaksusta aamupalapakkauksen, jolle kukin tietenkin saa tehdä ihan mitä haluaa - jättää vaikka syömättä tai panna roskiin.
Rauhaisaa joulunodotusta Sinullekin,
V ;)
Hotelleja (myös halpoja) on tosiaan ihan vieressä. Kannattaa varata huone netistä, kuulemma voi olla täyttä monessa hotellissa.
http://www.hotel-strassberger.de/