Vappukeikka

Kuka tietää mikä hinaaja oli tulossa seuraamaan Mantan lakitusta ja meinas mennä kivelle Helsingin edustalla? Varustamo? Kippari?
751
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

håkansin apollo

Äänestä
  • Älä puhu sontaa. Håkans sulla on persiissäs!!!

    Äänestä

Ei, vaan Håkansin jäykistynyt peenis sillä on persijeessään.
Seuraavaksi on Olofin vuoro.

Äänestä

Mitä se kellekkään kuuluu, mitä hinaajat tekee? Sateenkaarijengistähän ei muutenkaan saa pahaa sanaa hiiskua, muuten Jani Toivola ärähtää mediassa ; )

Äänestä
  • Janilla on ihana pylly!

    Äänestä

  • Joo, testattu on!

    Äänestä

Perinteet siis rulettaa varustamossa. Onneks ei ollut valtiovierailu tällä kertaa kuvioissa mukana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiinnostavaa kirjoitti:

Kuka tietää mikä hinaaja oli tulossa seuraamaan Mantan lakitusta ja meinas mennä kivelle Helsingin edustalla? Varustamo? Kippari?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu