Demariporukalla ollaan mietitty, että Toveri Iisakin vaalitulos oli aika kova kuten hän itsekin analysoi. Syy oli lähinnä hämeen vähäjärkisessä kansassa, joka tarvitsee lisää opetusta arjen sosialismissa. Ihmiset haluavat käydä raskaassa työssä saastuttavissa yhtiöissä, sen sijaan että nautiskelisivat vapaa-ajasta kansallispalkkion avulla. Mutta vasemmisto nousee lujaa koko ajan ja tehtaita saadaan kiinni ja luonnon diversiteettiä palautettua. Hyvää Toverisunnuntaita!
Toveri Iisakin hyvä vaalitulos
iloinenvasemmisto
13<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Äärioikeiston Hätilän kerhon toverileikki on tylsää ja äärioikeiston huonon vaalituloksen katkeruutta. Varokaa ajattelemasta demokratiaa sillä se ahdistaa äärioikeistoa. Fanfari demokratialle !
Uraa!
Eikös Kiemunki ole enemmän äärivasemmistoon päin kallellaan?
Niin minustakin, mutta aloittaja kuvittelee äärioikeistoon lukeutuvaksi.
Kas kun minä en ole koskaan huomannut, että Kiemunki edustaisi mitenkään tai mitään vasemmistolaista arvomaailmaa. Kyllä se huitoo ohi oikeistostakin ihan reippaasti.
Lisään toverillisen kannatushuudahdukseni!
Uraa!
Olin luvulla vaneritehtaalla duunissa !
Demarit on saaneet tehtaat suljetettua.
Kyllä oli kova porvari johtajana ja se sulki.
Demareiden ansiosta tehdastyö kannattaa teettää muualla.
Demarit lopette teollisen työn suomesta, nyt loppuu se puoluekin. URAAA!
Demarit on nykyään persuja joten sillä kannalla ei toivoa. Voima on porvaripuolueissa.