Jos et saanut uteliaisuuttasi tyydytetyksi, voin kertoa, että emme ole tehneet rikoksia vaikka meille syyttäjänvirastosta kirje tulikin. Toivottavasti yhtäkään kirjettäni ei ole tästä eteenpäin närhitty auki ettei minun tarvitse pitää huolta siitä, että maineesi leviää koko kyläpahaseen. Vahingoksi kyseisen kirjeen tutkiminen olisi liian oivallinen sattuma.
Postini urkkijalle
tiedoksi
61546
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Varmaan se urkkija täältä kirjoituksesi huomaa ja lopettaa urkkimisen. hhehehhehehheheheh
purettua kiukkuni etten käynyt vaikkapa naapurin kraiveliin kiinni;) Eikö sinua loukkaisi se, että sinun asiasi eivät pysy sinun asioinasi vaan oikeuttasi kirjesalaisuuteen loukataan?
Hyvä, että sinua naurattaa, sainpahan taas tehtyä pyyteetöntä rakkauden työtä pidentämällä sinun elinikääsi :))
Osta lukollinen postiloota !!!!!
Ilmottaisit poliiseille asiasta.. jäisipä sekin postin urkkija nalkkiin :D
Kerro meille missä asut, niin tiedetään sit tarkemmin että mistä kyläpahasesta on kyse ja kirjeittesi lukija tunnistaa helpommin itsensä!
Ymmärtääkseni postilaatikosta ei saa ottaa kirjeitä yms, se on rikos,saati jos availee toisten kirjeitä.