Ilman Soukkaa ei Auran persuehdokas olisi saanut hyvää äänimäärää Aurasta.
Kannattaisko Soukasta tehdä puheenjohtaja Auran persuille, ainakin tämä mies EI pelkää tehdä töitä kentällä ja on aina paikalla toritapahtumissa ym. Pyyteetön ja ahkera mies!
Pikkuisen enemmän arvostusta Soukkaa kohtaan ja ei kannata pitää häntä itsestään selvänä, että kyllä Soukka hoitaa homman, vaikka muut ei olekaan paikalla. Näin usein on tapahtunut.
Ilman Soukkaa ette olisi enää olemassa, Auran persut!
Ilkka Soukka on Auran persujen kantava voima
10
429
Vastaukset
- Mitähäääääääääähhhh
Mikäs se semmonen äijä on?
- MatikkaPää
I. Soukka on isänmaallinen Perusmies, jonka ahkeruuden ansiosta Perussuomalaisten kannatus Aurassa on ennätyskorkealla.
Aura
Sivu päivitetty 22.04.2015. Tarkastuslaskenta on VALMIS.
Kokonaisäänestypros. Kotimaan äänestyspros.
70,9 72,1
2015 eduskuntavaalit Aurassa:
Osuus äänistä %
Kansallinen Kokoomus 15,8
Suomen Sosialidemokraattinen Puolue 12,2
Perussuomalaiset 28,1
Suomen Keskusta 26,5
Vasemmistoliitto 8,3
Vihreä liitto 4,2
Suomen ruotsalainen kansanpuolue 0,8
Suomen Kristillisdemokraatit (KD) 2,4
Suomen Työväenpuolue STP 0,0
Piraattipuolue 0,3
Muutos 2011 0,1
Suomen Kommunistinen Puolue 0,7
Kommunistinen Työväenpuolue - Rauhan ja Sosialismin puolesta 0,0
Kari Leppäjoki 0,1
Vaalitulos poikkeaa suuresti valtakunnallisesta!
Perussuomalaiset oli suurin puolue - kannatus 28,1 %
- nostan
Ylös
- sullekinnn
Listasta muuten kiitos
- laiha
Soukka ja Valkama Auran Perussuomalaisten kantavat voimat!
Ilman heitä, mistään ei tulisi mitään siellä paikallisyhdistyksessä!
- nm1
Ok.
- Kyllästyttää
Täysi populisti niin kuin ne kaikki, millä Soukka muuten elää, tekeekö töitä vai tätä pelkkää populistista kiusantekoa ??? Eipä saa muuten kannatusta missään muilta kuin omiltaan !!!!!!!
- Sillankorvantie
Soukka on paras ja Valkama myös! Heidän varassa Auran Perussuomalaiset on! Tosiasia!
- hhugcgg
Kjvggu
- rusoposkineninkkari
Valkama on ainakin täysi huijari! Telkkarimainoksissa mainostaa sitä ihmeainetta joka ei toimi! Soukka nyt taitavana timpurina luulisi töitä löytävän!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042066Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998