Viro tulee liittää osaksi Venäjää johon se paljolti sekä kulttuuriltaan että väestöltään kuuluu.
Itä-Viro on 90%:sti venäläinen ja Tallinnassakin on venäläis-enemmistö. Viro ei täytä itsenäisen valtion tunnusmerkkejä.
Viro osaksi Venäjää
10
412
Vastaukset 10
- realistik
Näinhän Moskovan salaisten pöytäkirjojen mukaan tulee tapahtumaan. CIA:n ja Venäjän tiedustelupalvelun tekemän sopimuksen mukaan Puolan suvereniteetti ja pysyvyys lännen vaikutuksessa vaihdettaisiin Baltiaan. Ymmärrettävästi näistä asioista ei huudella Viron johdolle. Viro on vain pelinappula suuremmassa kokonaisuudessa.
- Velirand
"Tallinnassakin on venäläis-enemmistö"
Miks sa pead pidvalt valetama? Tallinnas on eestlasi 53-55%. - vituviisas
vittu liita see suomi osaksi venejä , kuka seh lietso nyt
- Anonyymi00004
Olisiko Narvan alueeseen kohdistunut huomio osa tätä suunnitelmaa? Viron pääministerikin on puhunut tästä viime aikoina.
- Anonyymi00005
Eikä venäjä täytä mitään muuta kun kasakka ryöstäjän merkkejä!
- Anonyymi00008
Omaan aloituksees vastasit?
- Anonyymi00006
Eikö venäjää voisi liittää Viroon?
- Anonyymi00007
Turha kuvitella, Kaja kallas ei osaa hoitaa edes viron nykyistä plättiä saati sitten isompaa.
- Anonyymi00009
Venäjän johto ei ossoo mitään muuta kuin kiusata toisia että se on ollu venäläisten tiettyjen poliitikkojen ja presidenttien tyyli vallata muita maita. Ihmetyyppejä. Aina pahat mielessä, mutristelee suuta ja pokerinaamana pelaa omia korttejaan ja koko ajan käärmekeittoa hämmentää suut mutristellen ja penniä venytellen eläen köyhyydessä eli joutuu penniä venyttään ja ajavat kai usein lada-autoilla 100km tuntinopeusalueilla noin 60 kilsaa tunnissa muitten &liikenteen tukkona.
- Anonyymi00010
Vai olisko parempi liittää Venäjä Viroon, siellä kun on parempi ja länsimainen johto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791691
- 81896
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,39862En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56801- 60658
Mitä eroavaisuuksia sinulla on
kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?69620Olet niin tärkeä
Et edes tiedä sitä, tai ehkä tunnet sen… Sinussa on jotakin pysyvää, tuttua, turvallista, kodikasta.19561Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38526Jos sussa toisessa on yhtään miestä
Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te36521- 19511