Skoda pilaa pihamme estetiikan

Esteettisesti taloyhtiömme piha näyttää skodineen hyvinkin venäläiseltä. Ainoa valopilkku on uusi mersuni tuossa pihassa. Teen taloyhtiölle valituksen sillä mieleni kärsii ja koko perheemme kärsii kamalasta itäautomäärästä pihassa. Joku laki saisi pitää nuo kurissa!?
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Mieluummin katselen uutta Skodaa kuin kirveellä veistettyä naamaasi ja ällöttävää habitustasi.

Äänestä
  • Ei tuo aloittaja ainakaan mikään rikas ole, kun viimeisillä rahoillaan ostaa karvalakkimallin mersun ja joutuu kärvistelemään jossain kolhoositaloyhtiössä. Älä nyt vaan munaa itseäsi ja paljasta sen mersun olevan joku etuvetoinen puutarhajyrsin, sillä oikeat mersut on takavetoisia.

    Äänestä

  • Onko se octavia sun? Mielummin kirveellä veistetty naama kuin pöhöttynyt naama:)

    Äänestä

  • Olen myöskin håmå

    Äänestä

Eihän esimerkiksi Ruotsissa juurikaan skeidoja näe. Tämä Suomi on sellainen puoliksi itäblokin maa, täällä skeidat rumentaa maisemaa. Skeidojen täyskielto olisi hyvä asia, jo pelkästään maamme imagonkin kannalta. Jenkitkin naureskelevat Suomen itäautoille.

Äänestä

Ne naapurit haluaa sinun muuttavan muualle.

Äänestä

En ymmärrä miksi aloittaja asuu alueella missä ei viihdy, loppuivatko rahat kesken?

Yksi tapa osittaa tyhmyytensä on maksaa samasta määrästä kumia, peltiä ja muovia kaksinkertainen hinta saamatta yhtään sen enempää, jopa vähemmän.

Mersedes Benz on venäjällä haluttu auto joten eiköhän se kerro tarpeeksi siitä kenelle auto on rakennettu ja suunnattu, se on itä orientoitunut auto.

Äänestä

Kyllä Skoda sopii betonilähiöön.

Äänestä
  • Skoda sopii minne vaan. Mutta sinä syrjäytynyt olet ilmeisesti vailla loppusijoituspaikkaa.

    Madallettu ysäri-bimmeri ei sovi betoniseen kaupungin vuokrataloyhtiöön, mutta siellä ne maatuvat parkkipaikan ilona.

    Äänestä

Voi vit asutko sinä kerrostalossa ??? Köyhä asut kommunissa siis yhteisasuntolassa. Voi kurjaa ei edes omakotitaloa. Köyhä ja tuo autosi varmasti pankkivelalla laitettu voi köyhää.....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aivankamalaa kirjoitti:

Esteettisesti taloyhtiömme piha näyttää skodineen hyvinkin venäläiseltä. Ainoa valopilkku on uusi mersuni tuossa pihassa. Teen taloyhtiölle valituksen sillä mieleni kärsii ja koko perheemme kärsii kamalasta itäautomäärästä pihassa. Joku laki saisi pitää nuo kurissa!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu