en osaa ehkä lovettaa oikein, mutta lovetan, sen tiedän. Pelastaisin sut, jos voisin jomman kumman meistä vaan pelastaa. Yhdessä voisin todella näyttää kuinka lovetan. Näin kaukana susta voin vaan ajatella sua, kirjottaa tänne, nähdä unia, fantasioita.. Osaisinpa kirjottaa sellasia mistä saat superhyvän tunteen itsellesi. Haluan antaa sulle tyydytyksen miljoonin eri tavoin.
Lovetan sua
eimtdiagnoosia
8145
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Pelkästään ajatus sinusta saa minulle superhyber -fiiliksen..
Kyllä lovetus piristääkin mieltä, eniten ehkä täällä merkkaa sun kaunis ajatus.
sanoja mutta miksi sulla on joku pelastusvietti? Haluutko nähdä toisen hädässä? Miten sä sitten oletat asioiden edistyvän jos toisella on hätä ja varmaan myös toimii ja käyttäytyy sen mukaisesti?
Tässä taas näkyy, etten osaa lovettaa oikein edes sanoilla, koska en halua antaa tuollaista kuvaa,,että haluan vaan pelastaa toisen hädästä, tai olisi hädässä koska se ei ole niin. Tosissaan ei ole kun syvintäni katselen. Halusin vaan tuoda ilmi että kuinka paljon hän merkitsee minulle. Jos hän on nyt hädässä sitä enemmän haluan olla sellainen mitä hän tarvitsee ja ymmärränja..
olla kyse siitä onko se oikeampaa vai väärempää. Mutta et taida nyt nähdä ihan sinne sisimpään. Siinä voi kyllä olla niin suuria esteitäkin johtuen siitä että ko. henkilöllä on vain niin suuria lukkoja muodostunut elämänsä aikana. Koska hänellä on aina ollut niin suuri näyttämisen halu ja elämän palo olla ja tehdä niinkuin kaikki muutkin mutta on kaikista epäonnistumisistaan niin rikki. En epäile ollenkaan ettetkö osaisi käsitellä häntä joka sisimmässään tietää suurimman unelmansa olevan kanssasi.
Saan superhyvän tunteen susta ilman mitään kirjoituksiakin.
EI mua tarvi pelastaa, kaikki on hyvin :).
Olen täällä sulle milloin vaan aina vaan.
m>n?