Tummuneet lattialaatat

Saunan lattiakaivon ympäristössä vaaleat laatat ovat tummuneet epämääräisesti. Kostealta ne eivät tunnu käsin tunnustelltaessa. En tiedä kulkeeko lattian alla putkisto viereisestä WC:stä ko kaivon kautta eteenpäin.. Mistä voi olla kyse?Miten tulisi asia voitaisiin tutkia ?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kaivon kansi väärin asennettu. lattilaatanne vedenimukyky iso lienee ollut halpa laatta

Äänestä

Saunassa pitää olla KUIVAKAIVO josta putki kulkee tavalliseen lattiakaivoon silloin oikein tehty.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sirkeliinu kirjoitti:

Saunan lattiakaivon ympäristössä vaaleat laatat ovat tummuneet epämääräisesti. Kostealta ne eivät tunnu käsin tunnustelltaessa. En tiedä kulkeeko lattian alla putkisto viereisestä WC:stä ko kaivon kautta eteenpäin.. Mistä voi olla kyse?Miten tulisi asia voitaisiin tutkia ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu