Vettel nöyryytti jälleen Kimiä

Vettel nöyryyttää heti eka vuonna niin Räikköstä että pahaa tekee! Mahtavat Kimifanit vetää pään täyteen murheisiinsa! Kimi on hidas kuin etana!
29<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 29

Vanhimmat

Tumputitko ?

Äänestä
  • Taas tuli turpaan Vetteliltä.Kausi on taputeltu. Nyt ei voi enää selitellä, Vettel heti ekalla kaudellaan nopeampi.

    Äänestä

Kimi ajaa omalla tasollaan.

Muut on vaan hitusen nopeampia. karvanverran.

Äänestä
  • Ja teurastus jatkuu................

    Äänestä

jaa aika-ajot meni...

Äänestä

Kimi on maailman nopein Kimi. Ihan hyvin se vetää, vaikka häviääkin aina muille mestareille. On sentään maksukuskeja nopeampi. Yleensä. Viime vuonna tosin oli tallikaveriin verrattuna sarjan hitain.

Äänestä

jatkuvaa uikutausta ennen kisaa, kisan aikana ja kisan jälkeen..

uikun uikun, muuta se osaa. neidiksi tosin ajaa kohtuullisesti miesten kisoissa..

Äänestä

Poot pot pot pot pooootkut odottaa tuurimestariamme raikkoskaa - taas!

Kahdesti monoa legendaariselta Ferrarilta. Siinä meillä on varsinainen mestari :D

Äänestä
  • kerro mistä sut löytää huutelija....turpaan tulee nii kovaa ettet kirjoittele ja huutele idioottimaisuuksiasi vitun runkkarihomo!!!!!!!!!!!

    Äänestä

  • poju, rauhoitu vähän. Muuten tulee itselle lättyyn. Aika ja paikka ? Kerro ?

    Äänestä

  • teinipelle hahhaaa haa mussutamussuta vaa

    Äänestä

  • ei minua ainakaan haittaa. eniten on arsyttanyt ferrarin toiminta. kuinka moni katsoi senna leffan? tuossa nakyi aika hyvin formuloiden politikointi. ferrarilla on kaksi hyvaa kuskia. kun vaan tiimi osaisi hyodyntaa parhaiten molemmat. Williams on talla kaudella paras talli tallina. molemmat on olleet tosi lahekkain aika ajoissa ja kisoissa.

    Äänestä

Ottakaa jo ne väritetyt lasit pois silmiltä ja katsokaa totuutta suoraan silmiin.

Kimi ei ehkä persoonana ole kaikkien mieleen, mutta Arrivabenen maininta kotiläksyistä osuu myös tallin piikkiin - Kiinassa kimi olisi pitänyt laittaa heti Vettelin perään, mutta talli mietti muutaman hetken ja se oli siinä - sade ja hitaammat pilasivat aika-ajon. Kun talli pilaa aika-ajon setin kuumentamalla niitä liikaa niin sekin on kuskin vika. Epsanjassa taas uusi aero-paketti ei vain toiminut ja Kimi suostui testaamaan vanhaa pakettia vastaan uutta pakettia niin sekin siis oli kuskin vika.

Arrivabene ilmoitti Kimille kotiläksyjä, mutta samalla tiimi voisi ottaa aikalisän miettiäkseeen omia toilailuitaan - jotenkin Ferrarin toiminnasta haistaa ongelmien sälyttämisen toisen kuskin harteille tulevia talli-neuvotteluita silmällä pitäen eli Bottas Kimin tilalle ja Kimi Haas-talliin, jos enää taipuu.

Kimillä on fyffee jo niin paljon, ettei tallien uhkaukset paljon paina - kaikkien pitäisi muistaa kuinka Kimi toi Lotuksen takaisin kärkikahinoihin ja paremmalla osaamisella talli olisi taistellut jopa mestaruudesta, mutta haaskasivat tilaisuutensa osaamattomuuttaan.

Useimpien pitäisi ymmärtää, että Kimi ajaa vain voitosta ja muut sijat ovat hänelle yhdentekeviä vaikka Ricciardon töytäisy tuntuikin varmaan pahalta - selvä rangaistuksen paikka, mutta ei svedudumarin takia, sillä onhan Kimiin osuttu aikaisemmillakin kausilla.

Pari vuotta sitten vakiokolaroitsija oli Perez, viime vuonna Magnussen ja tänä vuonna ikävä kyllä Kimin tukema ajaja Nasr kuten Australiassa nähtiin. Kimi on kärsinyt enemmän peräänajoja ja renkaan puhkemisia kuin Luoja sallii ja silti jotkut heittävät tapahtumat ja huonon tuloksen Kimin syyksi kuten Mäkkin kauden huonot tulokset - itseasiassa Kimi olisi voittanut, jos kalusto olisi kestänyt.

Lopputeman lisäksi pitäis aina myös katsoa mishappeningit taustalla, joissa ferrarilla kaikki tuntuu tulevan Kimin niskaan vaikka jokainen tietää mikä tiimi-peluri hän onkaan tai ehkä juuri siksi.

Äänestä
  • Joo.

    Asiaa. Kimi voittais kaikki jos sillä olis. 3 sekuntia nopeampia auto kuin muilla.

    Tasavertasella kalustolla selittelyä kuunneltu kohta 2 kautta ja tulokset on huimia.

    Äänestä

  • Kullervoxi kirjoitti:

    Joo.

    Asiaa. Kimi voittais kaikki jos sillä olis. 3 sekuntia nopeampia auto kuin muilla.

    Tasavertasella kalustolla selittelyä kuunneltu kohta 2 kautta ja tulokset on huimia.

    Et vittu sitten huomannut kuinka Kimi kyykytti muita jo ensimmäisellä Lotus-kaudellaan autolla, jolla ei olisi pitänyt edes päästä pisteille

    Jotenkin jengi unohtaa menneet ja tuijottaa vain nykyistä eivätkä huomaa silti, että Kimin aika-ajoista 3 oli tallin pilaamia ja silti kaikki vain jaksavat syyllistää Kimin tallia myöten - lasit silmille ja näkemään asiat selvästi.

    Äänestä

  • kyltekeeheikkoa kirjoitti:

    Et vittu sitten huomannut kuinka Kimi kyykytti muita jo ensimmäisellä Lotus-kaudellaan autolla, jolla ei olisi pitänyt edes päästä pisteille

    Jotenkin jengi unohtaa menneet ja tuijottaa vain nykyistä eivätkä huomaa silti, että Kimin aika-ajoista 3 oli tallin pilaamia ja silti kaikki vain jaksavat syyllistää Kimin tallia myöten - lasit silmille ja näkemään asiat selvästi.

    Se on selvä, jos Lotus olisi ollut Alonsonin tai Vettelin käsissä, sillä oltais oltu mestareita tai pitkän taustelun mm kakkonen

    Äänestä

  • kyltekeeheikkoa kirjoitti:

    Et vittu sitten huomannut kuinka Kimi kyykytti muita jo ensimmäisellä Lotus-kaudellaan autolla, jolla ei olisi pitänyt edes päästä pisteille

    Jotenkin jengi unohtaa menneet ja tuijottaa vain nykyistä eivätkä huomaa silti, että Kimin aika-ajoista 3 oli tallin pilaamia ja silti kaikki vain jaksavat syyllistää Kimin tallia myöten - lasit silmille ja näkemään asiat selvästi.

    Romu-Grossu oli hyvin lähellä Kimin vauhtia aina maaliin päästessään. Grossun ura sen jälkeen on kuitenkin osoittanut, ettei Grossu ole erityisen nopea, vaan keskitason huristelija. Tästä taas voidaan päätell,, että Kimin Lotus-vuodet menivät hyvin, mutta mestaruuteenkin oli mahdollisuudet, jos kyvyt olisivat riittäneet.

    Äänestä

  • Crossi-jean oli jo loppukaudesta Kiviä nopeampi. Crossijanne taisteli palkintosijoista, se osoitti vain kuinka hyvä silloinen Lotus oli. Tekijämiehen käsissä sillä olisi voitettu useita kisoja.

    Äänestä

mosse-setä se vaan jaksaa. No, samanlaisia ikiliikkujia on erilaiset laitokset täynnä. mosse-sedän voisi sijoittaa pakkohoitoon. Uskon nimittäin, että mies kokee syvää ahdistusta ja yrittää sitä helpottaa Internet-terapialla.

Äänestä

Kimin on viisaampi tehdä kuin aloittajakin eli alkaa laskemaan miljooniaan, Kimi rahojaan ja aloittaja perintäkuittejaan.

Äänestä
  • Kimillä on kymmeniä jos ei satoja miljoonia omaisuutta, aloittajalla kusiset kalsarit ja vippivelat niskassa.

    Äänestä

Taas Vettel nöyryytti!

Äänestä

Kimi on todellisuudessa hermoheikko!

Äänestä

silverstonen kisa olisi voinut menna kummin pain vaan. jos vetta olisi alkanut sataa enemman ja sade ollut pysyvaa tuon koko lopun. Kimi olisi saanut silloin kehuja. nyt kun vetta ei tullutkaan tarpeeksi. olette aina vaan haukkumassa. Kimilta muuten hyva kisa. samoin ferrarilta muutenkin. ei tullut mitaan mokia tiimilta kummallekaan.

Äänestä
  • Olisi voinut jos olisi ja olisi saanut kun muuten.

    Viikonlopusta ja vuodesta toiseen sama kimitys.

    Äänestä

  • Alonsohan sen kisan olis voittanut. Jos Hondaan olis tehoja löytynyt. Osaa ajaa sateellakin ,toisin kuin narisija.

    Äänestä

Tuo lotus aika, ensin kimi pesi grossun mennen tullen, seuraavalla kaudella hävis jo muutamaan otteeseen. Nyt samainen grossu ottaa pataan maldikselta, jonka puolestaan bottas kylvetti mennen tullen, ja nyt taas bottas häviää säännöllisesti massalle, viime kaudella vielä useimmiten voitti.
Ilmassa on selvästi henkeä, että kimi on ulkona ferrarilta tämän kauden jälkeen ja onko se sitten bottas siellä, vai vedetäänkö hulkenberg / ricciardo akselilta seuraava sisään, vai kenties vielä joku muu yllätyskortti, joka tapauksessa nyt alkaa vaikuttaa selvältä että räikkösen aika ferrarilla päättyy tähän kauteen.
Jatkaako se sitten vielä kauden vaikkapa haas tallissa ferrari teknologian kera, jää nähtäväksi, itsehän tuo on ilmoitellut että ferrari on sen viimeinen talli, sen jälkeen ura f1 kuvioissa paketissa. Aikaa on toki vielä pyörtää puheitaan, sopivan lihavan palkkatarjouksen myötä vielä yksi kausi muualla, kun kerran suosituin kuskikin fanikyselyn mukaan ?

Äänestä

Viime vuonna jopa tallikaveri Ricciardo, nyt Lewis sekä Nico.

Äänestä
  • Onneksi sai kuitenkin täksi vuodeksi itseään hitaamman tallikaverin. Aika varman päälle tosin pelasi sen kanssa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Nöyryytys kirjoitti:

Vettel nöyryyttää heti eka vuonna niin Räikköstä että pahaa tekee! Mahtavat Kimifanit vetää pään täyteen murheisiinsa! Kimi on hidas kuin etana!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu