Puhelin on halpa ja hyvä laite, jolla voi solmia kontakteja ja pitää niitä yllä.
Moni tuntemani henkilö pitää puhelimen käyttöä kalliina vaikka oikein käytettynä se on huomattavan edullinen.
Liittymä, jolla saa puhua 5000 min. kuukaudessa, maksaa n. 20 euroa/kk, joka on halpaa. On vain pidettävä huolta , ettei soita kalliisiin yrityspuhelimiin tai ulkomaille.
Moni tuntemani henkilö pitää puhelimen käyttöä kalliina vaikka oikein käytettynä se on huomattavan edullinen.
Liittymä, jolla saa puhua 5000 min. kuukaudessa, maksaa n. 20 euroa/kk, joka on halpaa. On vain pidettävä huolta , ettei soita kalliisiin yrityspuhelimiin tai ulkomaille.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mielestäni skype on parempi voi keskustella kuvan kanssa ja se pelaa aina hyvin.
Kun lasten lapset oli pieniä meillä oli yhteys joka päivä, koulun alettua sitten läksyt luettiin skypen kautta.
Kokemusta on Australiasta saakka ja kuuluvuuskin kuin saman pöydän vieressä keskusteltaisiin.
Maksuton koska menee samaan kuukausimaksuun.
Kännykkä on tietty hyvä kun se on aina mukana.
Olin iloisesti yllättynyt älypuhelinten edullisia hintoja ostaessani Lumia 530 entisen Nokiani tilalle. Puheluiden pätkiminen alkoi ärsyttää lopulta sen verran, onneksi sain saman numeroni uuden sopimuksen myötä.
Pidän tuosta hipaisuominaisuudesta, sen keveys ja suoralinjainen toiminta on hallussa. Tutustumista laitteen systeemiin se tosin vaatii, vielä ei kaikki ole tuttua, tuskin kaikkia sen moniulotteisuuksia otankaan käyttööni. On kaikkea muutokseen liittyvää nyt ympärilläni, kuin sinänsä hauskaa leikkimistä laitteen kanssa.
Tänään toki olen hommista pitänyt lähes vapaata, huominen aamupäivä on menopäivä, mutta rennon iloisesti on tämä päivä nyt illassa.
Parasta näissä on kuvaaminen siksi ostin itselleni. Ei tarvitse paljon vaivautua kun tulee kivoja kuvia ja niitä voi muokata tarpeen mukaan.
No joo, se oli jo edellisessä Nokiassani, tätä uutta kun en ole ehtinyt kokeilemaankaan, vaikka kevätkukat sisäpihalla houkuttavatkin :) Tuo muokkaaminen antaakin mahdollisuuden rajata ja tehostaakin, sitten kun on taas aikaa.
Miten illan valo onkaan hyväätekevää silmille, samoin aamuisin kun 5 aikaan valoa on jo ihanasti!
Älypuhelimesta olikin puhe, mulla oli samanlainen eka kun sulla mutta puhelin putosi pitkin rappuja kiireessä ja puhelimen naama meni ruvelle. Toiminnat säilyi ja koneessa on valokuvia ja lisää voi ottaa. Ostin uuden tuhdimman puhelimen kuvaamista varten.