Tv-antenni

KaukanaJaPoissa

Moikka
Kukas se asentaa ja korjaa noita tv-antenneja Ilomantsissa? Täytyis tilailla vanhemmille korjaaja...

11

2757

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pauli Silventoinen TV-asennukset Ilomantsi GSM 0400 723 327

      • Anonyymi

        Tulipas vastaus vauhdilla. Tuleekohan antenniasentajakin yhtä nopeasti?


    • Anonyymi

      En kyllä pyytäisi Paulia paikalle. Kiroileva räkijä, joka kyylää ja kyttää joka nurkan. Seuraavana päivänä huutaa Puoti ja Sumppilassa missä on käynyt töissä ja millainen paikka oli. Itse ei edes katolle nouse, vaan pistää muut asialle. Tämä veronkiertäjä "uuden tuotteen" huijarimyyjä on törkeä sanan varsinaisessa muodossa. Liekkö jo saanut vähän käytetyn barbaransa myytyä ☺

      • Anonyymi

        Kumpaako paulia tarkoitat.toisen tunnen eikä taatusti vastaa kirjoitustasi.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kumpaako paulia tarkoitat.toisen tunnen eikä taatusti vastaa kirjoitustasi.

        Niin onhan toinenkin Pauli, ajelee punaisella Toyotalla, tällä viikolla pyöräili,pyörähdäppä Puoti ja Sumppilassa siellä se on se kaikista koviten puhuva. Toinen Pauli jonka sanoit tuntevasi on erimies ja asiallinen tekee hommansa kunnolla. Anteeksi jos pahoitin mielesi.


    • Anonyymi

      Sähkö-Surakka Oy

    • Anonyymi

      Kyllä maanpäällisen antenniverkon laitteet saa asentaa omakotitaloon itsekin. Kolin lähetysasema on kuitenkin jo sen verran kaukana, että pitää valita kunnollinen tehokas antenni ja pienikohinainen mastovahvistin. On myös mahdollista vastaanottaa lähetystä lähempää Kiihtelysvaaralta, sieltä kuitenkin tulee vain kanavanippu A eli kanavat Yle TV1, Yle TV2, MTV3, Nelonen, Yle Teema & Fem sekä AlfaTV.

    • Anonyymi

      Anal digital

    • Anonyymi

      Kysyppä Pärnäsen korjaamolta. Aake käy asentamassa.

    • Anonyymi

      Sähkö-Kuulas Oy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      141
      2827
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      275
      2505
    3. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      30
      1483
    4. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      35
      1462
    5. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      121
      1202
    6. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      108
      1153
    7. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1043
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      13
      1042
    9. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      59
      906
    10. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      312
      904
    Aihe