Pääsylippu 20€ ja katsomossa painijat jumppaa, eihän lätkämatseissakaan pelaajat pyöri katsomssa heilumassa ja voimistelemassa, ainakin hyytiäiset ja joku rööselööf veti jumppaa katsomossa, ei ne nyt niin kurkoja sentään ole että tuo olisi ok.
Muut painijat lämmitteli siellä missä kuuluu
Seinäjoki sm
9
106
Vastaukset
- pellehermanniii
Vapurit on pellejä..............
- säännöksistä
Ja tuomarit oli uusien sääntöjen kanssa ihan ulalla. Ku matossa puolustava painija vain koski hyökkääjän käsiä saattoi tulla varoitus. Mutta ei aina. Sarjan 66 finaali oli vitsi. Miksi ei annettu poikien ratkaista painimalla kumpi paree!??? Ja jos astui ulos zonelta se oli joko toisen työntämistä tai sitten ei. Ihan arpapeliä. Ja ku sai toisen selälleen niin sai varoituksen ja vastustaja 2 pistettä. Ennen oli pelkästään katsojat ihmeissään uusista säännöistä, nyt myös painijat.
- jajann
Se 66 finaali meni ihan oikein. Noinhan ne säännöt menee. Ihme homma, ettei kaveri kerrasta uskonut.
- jokuvaann
jajann kirjoitti:
Se 66 finaali meni ihan oikein. Noinhan ne säännöt menee. Ihme homma, ettei kaveri kerrasta uskonut.
Jos noin olis toimittu joka matsissa niin ehkä olis uskonu. Mutta ku ei toimittu.
Sääntö on muuten ihan kuolleena syntynyt. Okei, sen nyt jokainen tajuaa, että sormista ei saa otetta purkaa, mutta jos KOSKI toisen käteen saattoi siitäkin sitte tulla varoitus ja kaks pinnaa vastustajalle. Ei tosin aina. Riippu vähän siitä ketä oli matolla.
66 finaali olis menny ihan oikein jos tuomarit olis antanu nuorten poikien painia.
- katsomossa
Olipa hienot kisat kun tuomarit uskalsivat toimia sääntöjen mukaan.
- huokaustensiltaa
Voi ku oliski. Monta ottelua tuomittiin ihan väärin. Tällä tasolla näin pahoja mokia ei sais tulla.
- oikeinmeni
Pitkästä aikaa kisat, jossa tuomarit uskalsi toimia sääntöjen mukaan. 66 finaali meni tasan ja tarkkaan oikein. Tuomari huomautti ja kun ei vaikutusta niin varoitus ja pinnat. Ja vielä kolme kertaa peräkanaa. Olisko syytä perehtyä sääntöihin, varsinkin sen kulmalla meuhkanneen valmentajan?
- Hölmöltäsenäytti
oikeinmeni kirjoitti:
Pitkästä aikaa kisat, jossa tuomarit uskalsi toimia sääntöjen mukaan. 66 finaali meni tasan ja tarkkaan oikein. Tuomari huomautti ja kun ei vaikutusta niin varoitus ja pinnat. Ja vielä kolme kertaa peräkanaa. Olisko syytä perehtyä sääntöihin, varsinkin sen kulmalla meuhkanneen valmentajan?
Tuossa ei kyllä ollut urheilullinen ratkaisu ollenkaan. Tuskin sarjan voittajakaan näin halusi voittaa. Mutta minkäs teet kun tuomareilla on liikaa valtaa määrätä miten ottelu kulkee.
- pollari
Kyllä oli tuomaritaso kehno. Täysin utu meininkiä. Jokainen näyttö väärin ja puhutaan kansainvälisistä tuomareista. Hehh heh
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2393650- 573373
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I892827Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk482646Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve1122377Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352042Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1012001Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva421865Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1041797Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli711139