Lervolla delirium

paskaveijjo

Delirium tremens, tuo Lervon ikiaikainen ystävä, tuo säälimätön ja armoton maksan ulelluttaja on usein Lervanterilla kylässä. Rahtimiehille niin tuttu maksan ajellus on yleinen vaiva ja sen muuttuessa deliriumiksi niin siitä se hauskuus vasta alkaakin. Peikkojuomaa viikkotolkulla Lervon otettua on rentoa viettää delirium-vapaita kanjan lokoisassa päivähytässä makoillen ja oman, poksahtamispisteessä olevan maksan tasaista vislausta kuunnellessa. Pikku-ukot ja menninkäiset elävät omaa elämäänse Lervon unissa ja kaljaa tekee mieli perkeleesti. Silloinhan sitä on juotava! Ja juotavaksi se kalja on tehtykin ja Lervokin sen tietää että juomatonta kaljaa on vaikka kuinka paljon. Paskaa ei tarttte delirium-tilassa pyytämällä pakottaa kolitseihin, se kun tulee ihan itsekseen, käskemättä. Mukavan lientoista, taskulämminta ja möheääpasgoolia pursuaa edellisten paskojen kaveriksi ajo-kolitseihin.

12

1875

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Politiikko

      Kukaan ei ole ikinä puhunut minulle näin kauniisti.

    • Anonyymi

      Kuis Lervolla nykyään?

    • Anonyymi

      lervon Juhannus

    • Anonyymi

      kun lervo lyö 111 kaanian isolohko v-8 ja askista pikkupuolta sisään paimionnousussa, silloin alkaa maapallo pyöriä vinhaa kyytiä, sen huomaa usenmmiten juuri rannikkoalueilla parhaiten kun aallonkorkeus nousee liki 7 metriin ja hirmumyrskyä muistuttavat tornaadot repii kuuset juurineen ikimetsistä. lervo vaan mylvii ja nauraa

    • Anonyymi

      Morjensta kaikille Harjavaltalaiset

    • Anonyymi

      Lervolla on aina kuorma päällä valmiiksi. Pääsiäisenä -79 otti kiirastorstaina betoni kuorman valmiiksi päälle että saa kelkkoa sen pois heti tiistaina, kaameissa delikka krapulassa. Vietti pyhienajat Huorilan SEOlla vitospöydässä päällä ja alla, välillä kävi rahtivessalle näyttämässä kuka on kunkku ja saattoipa siinä kiimainen paarityttökin saada parrua pesään, lervo vaan mylvi, ja puhalsi kolitssiin jytkyn ja karjui käsi ällaahan "SHAATANNAA, KOHTA LENTÄÄ LASTI, KOSKAAN EI LOPU SAHTI" !

    • Anonyymi

      Ihan kuin koittaisit sarkasmilla ja huumorilla vetää näitä pilipali juttuja . Joteski idiootti eikä mitään runo suonta

    • Anonyymi

      Lervo is bäck!

    • Anonyymi

      LERVOn jutut on AINA totta! Lervon tarinat on tosi elämästä, totta joka sana ja kaikki on Lervolle tapahtunutta½

    • Anonyymi

      lervo is king

    • Anonyymi

      ...

    • Anonyymi

      pitikös hei se juttu paikkansa että ei olisi sellaista paikkaa missä LERVOn käytyä ei kukaan olisi tukehtunut ja pyörtynyt paskan hajuun??

      Rovasti oli SEOm paarim mäellä kaffella ja kertoi Aune-mummalle että "tänne on tulossa seurakunta nuoria"
      Niin LERVO mylvi vitospöydän alta: "THÄÄÄH, ONKO TÄNNE TULOSSA SEURANHAKUUN HUORIA"!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      367
      1415
    2. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      63
      936
    3. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      116
      895
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      83
      880
    5. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      62
      835
    6. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      94
      701
    7. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      681
    8. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      50
      609
    9. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      56
      594
    10. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      112
      554
    Aihe