Kassulla ahdistaa, kännissä auto mereen

7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Joo on kiva. Täällä on merikin ihan rannassa monin paikoin. Oliko tuttuja sinulle tuo kurvailija. Kun tunnit tietävän hänen asumismuotonsakin. Ettei vain olisi savipellon ok-talossa asuva jolla nyt sitten hieman meni överiksi. Ok-talo painumassa saveen ja vakuutus ei korvaa kun maksut rästissä ? Kerro ap kun tunnut tietävän...

Äänestä
  • "merinäköala-kt "
    Mut ei ole oma laituria niin kuin täällä, lälläää.

    Äänestä

  • Minulla oma laituri ja upea näköala Saimaan saaristossa olevalla huvilallani. Laiturissa 24-"jalkainen" pituudeltaan oleva cruiservene. Siinä sitä laituria minulle. Siellä sinun mutalammen rannalla sinä elvistelet omalla lairurillasi. Kukin tyylillään. Hyvää keväänjatkoa jos ei oma riitä. :-D

    Äänestä

  • " Saimaan saaristossa olevalla huvilallan"

    Happy driving, kassukeisari. Muualla voi vaikka kävellä merenrantamökille ja venerantaan.

    Äänestä

  • Kiitos onnitteluista. Saimaan vesi niin puhdasta että sitä voisi vaikka juoda.. Merenrannat keskikesällä haisevaa ja myrkyllistä leväpuuroa täynnään. Siinä sitä on varmaan kiva uida tai nauttia laiturilla auringosta. Leväpuuron haistessa kuin ketunraato..

    Äänestä

  • merinäköala-kt kirjoitti:

    Minulla oma laituri ja upea näköala Saimaan saaristossa olevalla huvilallani. Laiturissa 24-"jalkainen" pituudeltaan oleva cruiservene. Siinä sitä laituria minulle. Siellä sinun mutalammen rannalla sinä elvistelet omalla lairurillasi. Kukin tyylillään. Hyvää keväänjatkoa jos ei oma riitä. :-D

    Mulla on pahat peräpukamat!

    Äänestä

Kyllähän tuollaisesta Tojon romusta haluaa eroon kaikin keinoin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


233 kirjoitti:

On se kiva paikka asua tuo pääkaunkiseutu:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1431307463512.html?utm_campaign=tf-IS&utm_medium=tf-desktop&utm_term=1&utm_source=iltapulu.fi&utm_content=site

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu