Miehen alapään tutkiminen lääkärissä

Hei,

Missä tilanteessa miehen alapäätä tutkitaan lääkärissä samassa asennossa kuin naisilla, eli jalat tuettuna ja levällään tutkimuspöydän päässä?
2129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En usko, että milloinkaan. Esim. eturauhanenkin yleensä tutkitaan kyljellään maaten, jolloin lääkäri usein vähän yllättäen työntää sormet peräaukkoon. Eivät pahemmin varoittele, ettei potilaan jännitys hankaloittaisi toimenpidettä.

Äänestä

Jollain taitaa olla fetissi...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mies-77 kirjoitti:

Hei,

Missä tilanteessa miehen alapäätä tutkitaan lääkärissä samassa asennossa kuin naisilla, eli jalat tuettuna ja levällään tutkimuspöydän päässä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu