Meillä kaksivuotias tyttö ja syö ainoastaan tuttia nukkuessa.
Tässä pikkuhiljaa jättämässä sitä pois,mutta ei ole vielä tullut mitään sen luopumisesta niin siksi kyselisin Teiltä muilta neuvoja että kuinka tutista pääsisi eroon helposti??Päivähoidonkin on aloittanut tässä,että varmaankaan ei kannata vielä tutista luopua,vai??
Tutista luopuminen...?
2
124
Vastaukset
- jhgdsa
Meillä toimi perinteinen hiiri temppu. Tuon ikäinen ymmärtää jo hyvin "satujakin", mutta harvoinpa se ihan ilman vastarintaa sujuu.
- kiukkua
Tutti ensin pois hoidossa (tapahtuu siellä helpommin kuin kotona) ja sitten muutaman viikon päästä tutti "katoaa" kotonakin. Yllättävän helposti se sitten menee kunhan vanhemmat vain uskaltavat yrittää. Ehkä viikonloppu kuitenkin on paras ajankohta kokeilla, jos huonosti nukuttuja öitä tulee muutaman tämän tempun takia. Jotkut leikkaa tutista palan pois ja lapsi ei sitten halua sitä enää syödä kun ei pysy suussa, mutta meillä vaan otettiin pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523426Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422- 1161220
Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu131203Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101109Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per49948- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019890- 39777
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt201714