Meillä kaksivuotias tyttö ja syö ainoastaan tuttia nukkuessa.
Tässä pikkuhiljaa jättämässä sitä pois,mutta ei ole vielä tullut mitään sen luopumisesta niin siksi kyselisin Teiltä muilta neuvoja että kuinka tutista pääsisi eroon helposti??Päivähoidonkin on aloittanut tässä,että varmaankaan ei kannata vielä tutista luopua,vai??
Tutista luopuminen...?
2
168
Vastaukset
- jhgdsa
Meillä toimi perinteinen hiiri temppu. Tuon ikäinen ymmärtää jo hyvin "satujakin", mutta harvoinpa se ihan ilman vastarintaa sujuu.
- kiukkua
Tutti ensin pois hoidossa (tapahtuu siellä helpommin kuin kotona) ja sitten muutaman viikon päästä tutti "katoaa" kotonakin. Yllättävän helposti se sitten menee kunhan vanhemmat vain uskaltavat yrittää. Ehkä viikonloppu kuitenkin on paras ajankohta kokeilla, jos huonosti nukuttuja öitä tulee muutaman tämän tempun takia. Jotkut leikkaa tutista palan pois ja lapsi ei sitten halua sitä enää syödä kun ei pysy suussa, mutta meillä vaan otettiin pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2707289SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit2733821Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti443708"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –2812629Valion maitotehtaalla kapina
Ilmastonmuutoksesta, eläinten hyvinvoinnista ja ympäristön saastumisesta huolestuneet eläinkapinalliset estävät panssa302045SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1531948Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401927Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1321903Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää151735Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm161375