Toukokuun alussa piti olla nimet lehessä. Eipä ole näkynyt. Omituista, täytyy sanoa. Kesälomathan siellä pyörii jo ja edelleen pitävät pimennossa. Ilmeisesti valituille (pomojen sukulaisille ja tuttaville) on jo ilmoitettu henk.kohtasesti ja lehteen ei pannakaan, ettei taas synny hälyä täällä. Sillonhan sitä vasta syntyykin, niin että vesi kielellä ootan. Pitänee tulla perjantaina vierailulle vinttiin ottamaan selkoa mikä se on tämä homman nimi.
Missäköhän viipyy osuuskaupan lista lomittajista
seonjomyöhästä
2
57
Vastaukset
hei eilisen koillissanomissa oli ne nimet jotka oli valittu sinne osuuskauppaan kesätyöntekijöiksi.
- seonjomyöhästä
Joo enpä varmaan huomannu. Oottanu kuin kuuta nousevaa JA IHAN TURHAAN!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723033
- 552675
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322285- 792168
- 951976
- 351785
- 121566
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171517Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301350Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291329