lukemista ruotsista ja muualtakin

kansaheräsi

Ei voi olla sattumaa.

http://www.kauppalehti.fi/uutiset/ruotsalaislehti-tylyttaa-volkswagenia-jakoketju-helvetista/3ng3yC2u

autoliikkeetkin kaihtavat noita suomessakin

näin myyjät nykyään kiertää vastuun,dsg autot ovat oikeasti ei toivottuja joka liikkeessä ja puoleen hintaan jopa paljon skodaa laadukkaammat vokkelot saa nyt miltei ilmatteiks

http://www.nettiauto.com/volkswagen/golf/6867393#

Lisätiedot

Auto toimii ja pelaa nyt kaikinpuolin hienosti, mutta koska kyseessä on V.A.G./DSG -tuote, myyjä EI VASTAA auton mahdollisesta rikkoutumisesta kaupan jälkeen. Tämän vuoksi ostajalta vaaditaan allekirjoitus vastuuvapautus lomakkeeseen. Jos et hyväksy, osta kalliimpi jostain muualta. Halpa hinta selittyy edellämainituilla asioilla!

USKOMATONTA MUTTA TOTTA,NOIN SIELLÄ LUKI.

samat on tunnelmat saksassa kiinassa ja kaikkialla,paitsi suomessa.Täällä skoda kansa kulkee häpeissään selkä kyyryssä ja maksaa kalliit korjaukset pakon edessä,

minkäs tylsälle melutoosalle voi.oma vika jos on moisen uliskon ostanut

ILMAN PITKÄÄ TAKUUTA SKODA VOI TULLA TODELLA KALLIIKSI

http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1420168455849.html

kaikki varoittelevat tsi ja dsg,n kestämättömyydestä

Saksalaisen Auto Bildin tuore laaturaportti penää takuupidennyksiä.

Auto Bild Saksan tuoreessa laaturaportissa moititaan uusien autojen uutta ja hienoa tekniikkaa. Pahimmillaan uutuustekniikka pelaa koeajoissa erinomaisesti, mutta voi olla vikaherkkää vuosien mittaan.

Esimerkeiksi lehti nostaa muun muassa huonot nykyakut, Volkswagenin TSI-moottorien jakoketju- ja seitsenvaihteisen DSG-vaihteiston ongelmat sekä Mazdan kehnon ruosteeneston.

Ikävimmät viat ilmenevät kun autojen takuu on jo rauennut, eli noin kolmen-neljän vuoden ikäisenä. Lääkkeeksi tähän Auto Bild suosittelee erityisesti saksalaismerkeille takuuajan pidentämistä.

luulen ettei mikään tehdas enää kerkeä uusia moottoreita ja vaihdelaatikoita tekemään,hajoavat varmasti ja tyhmä asiakas maksaa.

samoin öljyn kulutuksellekaan ei näköjään vw mahda mitään,myös turbojen heikko laatu kummastuttaa,esim tm,n kestotestissä 1,4 tsi moottorin turbo vaihtokunnossa jo 60 th ajettuna,päästi jo öljyäkin läpi.kertakäyttö kulttuuria totesi tm.samoin skodan heikosta äänieristyksistä on informoitu monelta eri taholta,skodan melua on verrattu jopa istumista popkorn kattilassa.

3

98

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NoProblem

      Usko sinäkin jo nyt, ettei Suomivolkkareissa ole mitään tuollaisia ongelmia.
      Kysy vaikka keskolta......

    • tyhmätero

      Toyotan dieselistä vissiin kansi porsinut ja nyt on koneenvaihto edessä. Se on sitten 12 000€ merkkiliikkeessä. Tästä johtuen tämä sama vajakki postaa sitten linkkejä muiden autojen vioista. On se kurjaa olla Tero...

      • Toyota_palstan

        provo-Petteri ehtii kommentoimaan joka väliin. On sillä epätoivoinen olo selittäessään jokapuolella ettei Volkkareissa mitään vikaa ole koskaan ollutkaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 124
      1335
    2. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      141
      1219
    3. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      233
      1111
    4. Costa Rica on tympeän makuinen kahvi

      Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain
      Maailman menoa
      63
      1100
    5. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      57
      986
    6. 63
      881
    7. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      83
      851
    8. Mitä on mietteissäsi

      Tänään?
      Ikävä
      65
      667
    9. Onkin niin, että olet hulluna minuun

      mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S
      Ikävä
      31
      614
    10. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      39
      575
    11. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      14
      530
    12. Jälleen näin nainen unta sinusta

      Aika usein tulet uniini, enkä tiedä, mitä se tahtoo minulle sanoa. Tällä kertaa en ollut kotonasi, vaan ulkona jossain t
      Ikävä
      28
      529
    13. Mikä on hulluinta?

      Mitä ikäväsi kohde on tehnyt?
      Ikävä
      32
      529
    14. Taidan luopua

      Sinusta.
      Ikävä
      33
      520
    15. Et taida olla ihan varma

      Päätöksestäsi?
      Ikävä
      65
      498
    16. Et siis halua

      Kansssani mitään
      Ikävä
      29
      469
    17. En haluaisi sanoa tätä

      Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari
      Ikävä
      39
      465
    18. Onko kipuraja

      Jo ylitetty?
      Ikävä
      51
      451
    19. Miltä tuntuu

      olla erossa kaivatustasi?
      Ikävä
      24
      437
    20. Olet komea ja kaikkea

      En uskonut kuitenkaan miten laajasti olet kaikkien naisten ihannoinnin kohde. Jälleen kerran. Palsta on hiljainen kun o
      Ikävä
      19
      423
    Aihe