Minulla on pakko-oireet äityneet pahaksi erään syömäni ruoan kohdalla ja tuo ruoka on lihottavaa ja epäterveellistä jopa vaarallista isot määrät syötynä ainakin oma terveyteni jo kärsii koska siinä on sokeria ja vehnää liiaksikin ja kärsin muutenkin diabeteksesta. Sitä on syötävä niin kauan, että sen syöminen menee ns. nappiin. Tätä on jo jatkunut kuukausia.
En syö sitä enää minkään hyvän maun takia vaan siksi, että sen syöminen menisi täysin nappiin jolloin pääsisin siitä paskasta eroon lopullisesti. Tähän nappiin menemiseen kuuluu seuraavat asiat. .
Ensinnäkin on siivottava alue jossa syön sitä eli pöytä oltava puhdas joten sitä pöytää tulee jynssättyä jo aamusta alkaen hiki päässä, Tietokoneen näyttö oltava puhdas kun syödessä katson yleensä jotain elokuvaa ja näyttö suorassa ettei sitä tarvi alkaa syömisen aikana korjaamaan jolloin syöminen menisi pilalle ja aloitettava sama rutiini uudestaan seuraavalla viikolla koska olen saanut tuon syömisen tuon ruan kohdalla järjestettyä onneksi vain kerran viikossa tapahtuvaksi muutenhan olisin jo kuollut jos se tapahtuisi päivittäin.
Samoin oltava lattia puhdas siinä jalkojen alla ja sitten oltava tietyt vaatteet päällä ja tietenkin ne vaatteet jotka on päällä pitää puhdistaa hyvin ennen syömistä. Ennen syömistä on myös käytävä suihkussa ja pestävä paikat hyvin varsinkin korvat etteivät ne ala kutiamaan kesken syömiseni tai muuten operaatio on pilalla ja samoin korvat putsattava vanupuikolla hyvin ainakin 3-4 kertaa ennen syömisen aloittamista. Ääni oltava juuri oikea elokuvassa.
Ympäristökin pitää olla hyvä ettei esim. roska-auto tai muu kovaa ääntä pitävä auto juuri silloin ole pihalla kun syön. Samoin pitää se syömäni ruoka pureskella tietyllä lailla eli jos nielaisen palan ennen aikojaan on homma taas pilalla eli aika paljon on tehtävä järjestelyjä, että se homma toimii.
Tähän asti on ollut aina joku ongelma tai virheeni joka on saanut sen menemään pilalle esim. jostain väärästä paikasta kutiannu, silmälasin linsseihin käynyt sormi, väärin ruoka nielty ennen aikojaan, lattialla ollut roska joka jäi sukan pohjaan eli jonkin aikaa syömisen jälkeenkin pitää tiettyjen asioiden mennä nappiin eikä saa suuhun laittaa muuta ainakaan tuntiin syömisen jälkeen ettei suuhun tule muita vieraita makuja syömisen jälkeen eikä esim. sormi saa käydä missään nimessä suussa tai nenässä.
Tänäänkin luulin sen menevän nyt vihdoinkin nappiin, mutta hitto vie sen viimeisen suupalan nielaisin liian aikaisin eli olisi saanut pureskella sitä suupalaa kauemmin ja perusteellisemmin ennen nielaisua joten uusiksi menee taas ensi viikolla.
Olen äärimmäisen väsynyt tähän touhuun ja lihonutkin. Toivottavasti se juttu menisi nyt nappiin ensi viikolla. Aina valmistaudun hyvin siihen tuntitolkulla siivousta myöten ja yritän muistaa, ettei edellisen kerran virheet enää toistuisi, mutta aina tulee jotain uutta.
Onneksi muu syöminen tapahtuu ihan normaalisti, mutta tähän yhteen ruokaan olen jäänyt kiinni sen nappiin menemisen takia ja joudun tekeen sitä niin kauaa, että se todellakin menee nappiin ettei mikään vaan jää vaivaamaan ja kun se jää vaivaamaan se tuntuu aina ihan hirveältä, ettei normaalia elämää voi jatkaa ollenkaan koska tuo ongelma on päässäni taustalla koko ajan. Tiedän, että kun se menee nappiin niin vapudun tuosta hommasa ja voin keskittyä muuhunkin elämässäni.
Nappiin menemisen vankina
tosi-väsynyt
1
148
Vastaukset
- huhuhh
Tuo onkin jo niin outo juttu, että vaikea siihen löytää apua, ehkä jostain lääkityksestä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 543048
- 612871
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p472412Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa422401- 632167
- 552055
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?411025Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit115966Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.123929Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit38914