Muuttovoittoa Espooseen, muunmuassa Hellsingistä

Hyvätuloisten palkansaajien muutto Hellsingistä Espooseen jatkuu. Mitähän tämä sitten tarkoittaa asuntojen hinnoille ? Voisiko jokin palstan äänitorvista kommentoida ?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mitähän tuo aloittaja tarkoittikaan kysymyksellään ? Hyvätuloiset kuntaan muuttajat = työttömiä, elämänhalinnan menettäneitä ?

Äänestä

Tietenkin hyvälle paikalle Espoon savipelloille rakennettujen ok-talojen hinnat raketoi ylöspäin kysynnän kasvaessa!

Hyvä valinta, ja oikea ilman suuntakin. Savella sopu sijaa antaa! Eikun sauna lämpimäksi ja paljuun!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Espoo-rules- kirjoitti:

Hyvätuloisten palkansaajien muutto Hellsingistä Espooseen jatkuu. Mitähän tämä sitten tarkoittaa asuntojen hinnoille ? Voisiko jokin palstan äänitorvista kommentoida ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu