Niisaloon Baari

Olisiko mitään ideaa jos joku perustaisi niisaloon baarin? Haupitsi palo jne, Pub niinisaloon olisi tilojen puolesta ehkä hyvä laittaa pubi pystyyn uuestaan...mielipietä?
81631
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

*niinisaloon*

Äänestä

Kyllä idea hieno olisi, mutta Myynnistä ei jää juuri mitään niin pienessä paikassa käteen. Pitää olla kaiken maailman terveys tarkastuksen sun muut jutut.

Äänestä
  • Niimpä

    Äänestä

  • Varuskunnanasukki kirjoitti:

    Niimpä

    Voisi se olla vaihtelua kerholle. Samat naamat, joskus ulkomaalaisia "sotimassa".

    Äänestä

Tässä vaiheessa olis hyvä kannattaa jo olemassa olevaa, että edes Varuskuntakerho pysyisi.
Se on kai kaikkien käytettävissä, että sinne vaan iltaa istumaan ja pidetään paikka porukalla pystyssä.

Kaikki muu täältä onkin jo hävinnyt.

Äänestä
  • Kerholla on edullinen, maan mainio ruoka päivisin ja hyvät pizzat iltaisin. Jostain syystä ihmiset luulevat,sen olevan jotenkin ulkopuolisilta suljettu paikka, mutta siellä voi käydä kuka tahansa.

    Äänestä

Kerrassaan mainio idea, kannatetaan.

Äänestä

kannatan !!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


varuskunnanasukki kirjoitti:

Olisiko mitään ideaa jos joku perustaisi niisaloon baarin? Haupitsi palo jne, Pub niinisaloon olisi tilojen puolesta ehkä hyvä laittaa pubi pystyyn uuestaan...mielipietä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu