Taas se latvialainen aukoi päätään

balttiiiterosvot

Suomi sitä ja Suomi tätä. Suomi ajoi Baltian rupusakin EU-jäsenyyttä kaikista tarmokkaimmin. Tämä oli jo kolmas kerta kun näkyvä Baltian maan edustaja mölöytti jotain paskaa Suomesta. Mitä jos aloitetaan Suomen "säästökuuri" karkottamalla virolaiset ja latvialaiset Suomen vankiloissa olevat pummit takaisin kehitysmaihinsa.

1

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MinunmielestäniOK

      Eivät ole latvialaiset yleisesti mitään rupusakkia, vaan ihan kunnon normaaleja naapureita.
      Tätä mieltä olen 25 vuoden ja noin sadan työ- ja turismimatkan kokemuksella.
      Kyllähän sieltä monenlaisia poikkeuksiakin saattaa löytyä, mutta ei ole kohdalleni sattunut. Ihan kuten täällä palstalla möläyttelevätkin meikäläiset.
      Kummasti noita perusteettomia syyttelijöitä aina löytyy, muistamme toki kuinka suomalaisia herjattiin Ruotsissa 60-luvulla muutamien Slussenin sissien torveilujen perusteella. En finne igen viinapullo toisessa ja puukko toisessa kädessä.
      Luulisi nykyaikana jo kaikkien saavan parempaa tietoa esim. latvialaisista, ettei tarvitsisi tuommoisia töräytellä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      331
      7179
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      71
      4388
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      208
      3175
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      2987
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      74
      1952
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      153
      1826
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      216
      1773
    8. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      166
      1587
    9. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1548
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1448
    Aihe