Onko kokemuksia firmasta Stop rust, joka on Kyläsaarenkadulla Helsingissä?
Miten kaikki sujui? Olitko tyytyväinen?
Vai suositteletko jotain muuta firmaa pääkaupunkiseudulla ?
Miten kaikki sujui? Olitko tyytyväinen?
Vai suositteletko jotain muuta firmaa pääkaupunkiseudulla ?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Mitä nyt mummo siellä vähän sekoilee!
http://www.autouutiset.com/muut-uutiset/212-vuoden-2012-ruoste-expertti-valittu
Eköhän tää puhu puolestaan. Vien oman autoni... tosin vaan alustapesuun.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1985328018226562&id=154757404616975&__xts__[0]=68.ARCg--bYCEUpaAMTuryoSmdP6nY6txKyXf41Nf2Yy-YA0CyAg7Pc-R
Ei hyvä
2015 suojautin ceedini vm 08.Täys suojaus silloin.Sain katsasruksessa ja korjaamolla maininnan alustan hyvästä kunnosta.Nyt 2019 vuotta täydennys suojaus.Suolatut tiet ja kesämökki reissuilla huonohkot hiekkatiet kuluttavat.Pidän autoani pitkään ja ruostevauriot ei kiinnosta-se on autolle tuhoisaa.Ei ole halpaa mutta onko hitsaus hommat.Tai käytä vuosi pari ja vaihda?
Juuri näin.
Suojautin autoni täysturvakäsittelyllä.Kun kävin hakemassa autoni ajelin sitten kotia ja tarkistin että onko auto puhdas.Eipä ollut,joka puolella auton koria käsittelyaineen
roiske täpliä.Eli auton pesu käsittelyn jälkeen tehty tod.huonosti.Noutaessa kysyin myös että kärsiikö pestä käsiteltyjä alueita painepesurilla.Sanoi että kyllä voi pestä.No,sekin saamassani autonhoito kansiossa mainitaan että ei pidä pestä vesijohtopainetta suuremmalla paineella.Kannattaa pitää mielessä jos autosi suojautat.Eli,en ole tyytyväinen em.asioiden takia ja jäi mietityttämään tulikohan ruostesuojaus tehtyä kaikilta osin asiallisesti.Tehty mikä tehty,aika näyttää työn laadun.
En suosittele tätä firmaa kenellekkään !Kannattaa tutkia tarkkaan onko autonne kunnossa käsittelyn jälkeen.
Käytin auton siellä vuonna 2007. Vaihdoin auton uuteen 2020. Ei ollut ruostetta mutta tekniikka alkoi olla jo vähän finaalissa. Uuteen autoon teetin tuplaturva-suojauksen. Itse olen sitä mieltä että ruostesuojauksella auton pellit kestävät sen aikaa mitä tekniikkakin.
Autoketku tehtaat laittasivat hiukan sinkkiä joukkoon ei tarttis myrkkyjä sumutella?😭🤣😅😂
Alusta loppuun moitteetonta toimintaa.
Klaus Bremer
Vanha ketju, mutta päivitystä aiheeseen: kyläsaaren StopRust on mielestäni edelleen autokorjaamo, jonne kenenkään ei kannata viedä autoaan käsiteltäväksi. Vein omani vähän aikaa sitten sinne ruosteenestokäsittelyyn ja eihän siitä kalua tullut: itse ruosteenesto käsittely on varmaan ok, mutta muoviosien asennus järkyttävän epäammattitaitoista. Valitusta kehiin ja korjasivat kyllä puutteet enemmän tai vähemmän hyvin.
Sama täällä ei missään nimessä tuonne enää ikinä !
Hyvä firmä, erittäin perusteellinen, kohtuuhintainen ja hyvin tehty suojaus uuteen Toyotaani. Asiakkaana sain hyvän esittelyn työstä, aikataulut ja kaikki luvattu piti paikkansa.
Hienoa, että on vielä tällaisia hyvään laatuun satsaavia suomalaisvdtoisua firmoja.