On se jännää, että näistä alieneista on vouhotettu sieltä 40-luvun lopulta asti, mutta yhtäkään konkreettista todistetta ei ole vielä tähän päivään mennessä tullut esille. Ei ainuttakaan. Luulisi, että jos ilmiö olisi edes jollain tapaa totta, siitä olisi tänä aikana jo näyttöä - mutta eipä ole.
Sama asia kuin, ettää Copperfield lupasi jumalattoman potin rahaa sille taikurille, joka tekee ihka oikean taikatempun. Tekijää ei ole kuulunut.
Sama asia kuin, ettää Copperfield lupasi jumalattoman potin rahaa sille taikurille, joka tekee ihka oikean taikatempun. Tekijää ei ole kuulunut.
Vastaukset 53
Vanhimmat
Jännää on vain se miten herkkäuskoisia ihmisiä on Valkoisen talon vannotteluja kohtaan siitä että he eivät mukamas tiedä. Ovat tienneet Roswellista saakka. Monille maille ufot ovat arkipäivää ja niistä puhutaan samalla tavalla yhtä todellisina kuin lentokoneista. Miljoonat ihmiset tietävät korkeissa asemissakin niiden olevan totta ja sitten yksi jenkkipressa kun sanoo ettei muka tiedä niin se painaa vaakakupissa skepulle enemmän kuin miljoonien ihmisten sana.
Ufoista on sitäpaitsi vouhotettu jo tuhansia vuosia ennen Roswellia ja 40-lukua.
Kappas, taas yksi typerys joka vetää sanojen alien ja ufo väliin yhtäläisyysmerkin.
Alienit käyneet sotiakin keskenään jo kauan ennen maan ihmisten kulttuuria. Että kyllä historiaa ja kerrottavaa riittää!
Tietääks joku miten kävi Orionin kyborgisodissa? Selviskö valkoset jedit miten hyvin ja selviskö joku tänne ihan maahankin asti meille kertomaan?
Olen tämä jedi mutta olen aina ollut valon puolella. Tein taktisen siirron ja tulin tänne maahan jo tuhansia vuosia sitten. Päinvastoin kuin jeditarinoissa musta ei tullut koskaan kyborgia ja onnistuin pysymään valon puolella.
http://images6.fanpop.com/image/photos/33500000/Anakin-Skywalker-hayden-christeon-33599713-449-620.jpg
Ihmiskunta on nyt nousussa! Meidän jedien tehtävä on luoda toimiva linkki alkuperäplaneetamme ja maan välille.
Tellus on yksi Taivaallisen Hallinnon keskuksista . Aliendelegaatiot kaukaisista galakseista tulevat tänne pitämään palavereita NASAn, CIAn ,FBIn ja NSAn kanssa.
Ufoliikenne on niin vilkasta, että joskus sattuu kolareitakin (Roswell).
Kaikki tehdään kuitenkin salassa. Viestintäkin tapahtuu viljapeltokuvioita tallaamalla ja binäärikoodeilla.
"...NASAn, CIAn ,FBIn ja NSAn kanssa."
HAH. Tuo ei pidä paikkaansa. Porukka kommunikoi mieluummin tavallisten maakalaisten kanssa, jotka on perehtyneet paremmin asiaan kuin jotkut NSA-hörhöt.
Mut kyllä minäkin suosittelen lukemaan näitä:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/13595402
Really? Kumma ettei nämä miljoonat todistajasi ole voineet toimittaa päivänvaloon ainuttakaan elävää saati kuollutta alienia. Eikä ole mikään peruste selitellä esim. ettei ihmiskunta olisi kypsä kohtaamaan otuksia, tai että kukaan ei uskalla tuoda todisteita esiin, olioitten ruumiita tai eläviä olentoja. Selitellä näemmä täytyy kun muuta ei voi, koska ei edes ole mitään näytettävää.
Avaruusolennot ja todisteet
On se jännää
No niin on!!!
source: agoracosmopolitan.com , news.com.au , discovery.com , arxiv.org , orln.gov
http://beforeitsnews.com/paranormal/2015/05/scientific-proof-human-race-was-created-by-aliens-2013-2488976.html
Humanoidit siis kykenivät tekemään vain geneettistä koodia joka toimii erittäin huonosti tahikka sitten ei ensinkään...
"...Kaikki tehdään kuitenkin salassa. Viestintäkin tapahtuu viljapeltokuvioita tallaamalla ja binäärikoodeilla...."
Joskus salailu pettää. Kersantti Jim Penniston onnistui Rendleshamissa kopioimaan muistikirjaansa hieroglyfejä ufon kyljestä.
Yllä Rendleshamin metsien
Ufo, hopeakylkinen
Yössä hiljaa leijailee
Sen valot kirkkaat säteilee
Jos ufok`s sit` ei tietäisi
Niin majakaksi luulisi
Myös rivi hieroglyfien
Sen kyljes loistaa hehkuen
Nyt kersanttimme Penniston
Jok` paikalla myös tuolloin on
Hän muistivihkoon`s tallentaa
Tuot` hieroglyfein sanomaa
"Kersantti Jim Penniston onnistui Rendleshamissa kopioimaan muistikirjaansa hieroglyfejä ufon kyljestä."
Joo, ja nehän sisälsivät "Tanssii Tätien kanssa UK:n" käsikirjoitukset....
kävi joskus.. .ysikyluvulla kattomassa tota Copperfiildiä, kai oli melkeen uus hartwalli-areena... toisesta päästä sitä vitun hallia, ko... lipputilaus ja varsinaien meni niiku päistikkaan... noh ja kummiskiin. On Ainoo, kuka livenä nähny Oikeen Ufon... te muut vaa raidaatte. Piti sanoo jotain viisasta... paskat - tähtäilkää... seuraavasta tilistä otan NiteVision ja UV... mitä näitä on -kamaa tonne mun katolle. Nih.
Ja pointtihan oli, kun alotin ketjun, ALIENEISTA, ufot lienee asia erikseen ;D ... Mutta siis itse asiaan, näistä olennoista ei siis edelleenkään minkäänlaista todistusaineistoa. Nuo taas, että tällasia olioita olisi ollut tuhansia vuosia, on kyllä niin surrealistista fantasia läppää ettei yksikään. :D eräät näemmä katselleet liikaa muinaiset astronautit pseudotiedettä.
Johan ne on todistettu mitä enää ihmettelemään
http://beforeitsnews.com/paranormal/2015/05/scientific-proof-human-race-was-created-by-aliens-2013-2488976.html
Jooooo.......
http://www.quickmeme.com/img/ff/ff1edb6b80ec6e0d5af7f1a55756cb206c4d902679375e2c85dd5e9ce59af4db.jpg
Tuo vanha höpöjuttu on jo tiedossa.
ei o
Jos juttu olis tiedossa, suhtautuisit siihen eritavalla.
Koko juttu lähtenyt tuosta blogikirjoituksesta vuodelta 2007 liikkeelle.
http://www.bibliotecapleyades.net/ciencia/ciencia_adn07.htm
Mites Pääsiäissaaren päät? Miten ne on sinne siirretty?
Niin?????
Ettäkö geenitutkija olikin Linda Moulton Howe?????
Kroppa on uinut pois.
"Ettäkö geenitutkija olikin Linda Moulton Howe?????"
Vain kaltaisesi tollo voisi tulla tuohon johtopäätökseen sivun luettuaan. Ei helmiä sioille pätee taas...
Et ymmärtänyt kommenttiani.
Olisiko paras keino nähdä ufoja kieltää ufot!
".... Nuo taas, että tällasia olioita olisi ollut tuhansia vuosia, on kyllä niin surrealistista fantasia läppää ettei yksikään. :D eräät näemmä katselleet liikaa muinaiset astronautit pseudotiedettä......"
Surrealistista fantasialäppää ovat suuremmilta osin kaikki "suuret ufokeissit".
Ei niin, etteikö tapahtumaan joiltakin osin liittyisi ulkoavaruudellista ilmiötä, mutta luonnonlain varmuudeltaan "iso keissi" laajenee ja paisuu ufosaduilla.
Alkaa löytyä alienruumiita, peltokuvioita, binäärikoodeja, kärkitransistoreja ym. ym.
Motiivina pelleily, julkisuuden himo, taloudellisen edun hankinta, joskus jopa skotlantilainen viski (Rendleshamin hieroglyfit).
Satujen analysointi on sitten ufouskoville samaa, jos ev. lut. lahkolaiselle lausut epäilyn Jeesuksen vedenpäälläkävelyn taidosta.
Finninaamateiniskepot saavat kuulla kunniansa !
Komiikka " isoissa keisseissä " johtuu eräänlaisesta suhteutusharhasta.
Oletetaan, että avaruusvierailijat saapuvat aluksillaan valovuosien takaa.
Alusten teknisten ominaisuuksien täytyy olla ylivertaisia, tuhansia tai kymmeniätuhansia vuosia edellä omaa lentopetroolikalustoamme.
Varmaan tuntevat myös kohdeplaneetan olosuhteet erittäin tarkasti.
Mutta kuinkas ollakkaan, niin vain Roswellin puut ja pensaat koituvat matkailijoiden
kohtaloksi !
Osa teistä ei uskoisi, vaikka ilmestyisin teidän huoneeseenne juuri nyt, suljettujen ovien läpi. Osalle ollaan ilmestytty, osa uskoi osa ei.
TULOS: Hommaa ei välttämättä uskota, vaikka olisi todisteita.
Joo, mutta kun et ilmesty.
Sulle en ilmesty koska tulisit huonovointiseksi niinkuin jotkut aikaisemmat.
Oletko niin ruma? Oikeastihan et osaa.
Toi vois olla paha heitto, jos olis ruma :)
No niin, tästä päästäänkin siihen asiaan, että tunnustat alienit uskon asiaksi, uskoa ei tarvitse perustella tieteellä, Se on uskon asia. Ja niin, en uskokaan alieneihin. Mutta jos puhut alieneista tieteen näkökulmasta, niin enpä usko todisteisiin, sillä ainuttakaan elävää tai kuollutta alienia kun en ole missään nähnyt. Eikä ole missään koskaan myöskään näytetty. Ei ole todistusaineistoa..
Ei ole todistusaineistoa teille olemassa, koska todisteiden tullessa esiin niitä ei uskota. Tämä on ihan empiirisesti havaittu juttu.
Eräät tosin uskoo todisteisiin.
BTW: luuletko olevasi olemassa kehona tai jonain muotona?
Ei, vaan kun niitä todistusaineistoja ei ole. Näytäpä tässä elävä avaruusolento. Ufoja on olemassa, mutta on kokonaan eri asia kun puhutaan alieneista. Minulla nääs on rationaalinen käsitys ufoista, en koskaan ajattele niitä alieneiden aluksiksi. Alienit on uskon asia, kenties ne sinulle on totta, koska julistat uskoasi niihin. Minulle ne ei ole totta, koska en usko sellasiin. Tieteellistäkään todistusaineistoa olennoista ei ole.. Ainahan voit kaivaa jonkun "raportin" netistä, linkittää vahanukkejen kuvia tai esitellä disclosure projectin kaltasia pseudokerhoja, edelleenkään ne ei todista olioittesi olemassaoloa. Missä olento?
ks. aiempi kommentti 16.5.2015 18:41
Kyseinen kommentti on yhtä tyhjän kanssa ja edustaa täydellisesti rikkinäisen ufolevyn toistuvien hätäselitysten uraa. Ei voi näyttää kun ette usko. Tai sitten ne on piilossa. Ja salaliitto. Jne...
Niin, ja minkä takia niitä pitää vastustaa ja suorastaan raivota: ei niitä ole. Onko kysymys vain siitä, kun emme matkusta muihin tähtiin, niin ei kukaan muukaan voi.
Pidän ns alieneita täysin luonnollisina, kyllä täältäkin lähdetään kun tekniikka kehittyy.
Eihän olematonta edes voi vastustaa, siispä kuvitelmasi vastustuksista on väärä.
Kyllä ne/me on olemassa, koska vastustatte niitä/meitä. Olematontahan ei voi vastustaa.
Mutta ihmisestä on todisteita kun vain päätään kääntää ja katsoo ympärille, alieneista ei sitten ainuttakaan.
Älä horise. Ilmeisesti olet niin pihalla että luulet olevasikin jonkinlainen "alien". Eikä sinua kukaan ole "vastustamassa", vai millä tavalla koet saavasi "vastustusta" osaksesi? Ei kuule sen seikan toteaminen, että olet sekaisin oleva ja mielikuvitteleva reppana (tai trolli) ole minkään asian "vastustamista". "Oikeista" muukalaisista puolestaan ei ole olemassa yhtäkään oikeaa todistetta, joten olematonta ei edelleenkään edes voi "vastustaa".
Huvittavaa näin alienin näkökulmasta. Monestikin hupaisaa nämä maan ihmisten toilailut :)
Mutta onneeksi olette itsekin meikäläisiä, ette vain muista että olemme kaikki tähdistä.
Tämä tietämättömyys suojelee meitä. Tietämättömien ei pidäkään alkaa uskomaan. :)
Niimpä. Ja mitenkähän monta kertaa on kävellyt vastaan...
Entä oletteko muka tunnistaneet... =)
Kuka kertoo mitä on pimeä aine ja energia vaikka väitetään että ne ovat olemassa?
Ei väitetä, vaan oletetaan toistaiseksi. Kysymyksenasettelusikin on typerä, kerrothan siinä jo itse "mitä" kysymäsi asiat ovat; pimeää ainetta ja energiaa. Yhtä hyvin ja turhasti voisit kysyä "mitä" on vaikkapa antimyoni. Tämänkaltaiset asiat kun eivät ole kaltaisellesi kädelliselle keräilijä-metsästäjälle selitettävissä konkretian avulla, kuviteltavina palikoina vaan vain ja ainoastaan matemaattisin vertauskuvin, joista et tietenkään ymmärrä yhtään mitään. Kun maltat aikasi, niin tiedemiehet kertovat kaltaisillesi sovitetun populatistisen palikkaversion kunhan tutkimusta on tehty tarpeeksi. Tosin populatististen julkaisujen riskinä on aina se, että kaikkein simppeleimmät luulevat niissä olevan ja esitetyn koko tiedeyhteisön tiedot ja työn määrän, ja osa simpletoneista vielä saa tästä suuruusharhan jossa luulee tietävänsä enemmän kuin tiedeyhteisö, vaikka tämä tiedeyhteisö on kertonut ainoastaan promillen tuloksistaan maallikolle palikoiksi puettuna ja senkin lempeästi ja ymmärtäväisen kärsivällisesti kuin lapselle sadun. Mainitsemistasi asioista on sentään epäsuoria havaintoja ja niiden johdosta niistä tehdään tutkimusta tiedeyhteisön voimin, kun taas satuolennoistasi ei ole yhtäkään todistettua havaintoa eikä niistä näinollen edes voi tehdä tutkimusta muuten kuin uskontotieteen näkökulmasta.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Ufouskonto
Pimeässä aineessa ja energiassa piilee avain toisten dimensioiden materian ymmärtämiseen?? Vain 4% maailmankaikkeuden materiasta on tavallista ns. baryonista ainetta (elektoroneja, protoneja, neutroneja).
Tiedetään, että pimeä aine toimii "gravitaatiokeskuksina", se on luonteeltaan puoleensa vetävää. Pimeä energia sen sijaan työntää galakseja poispäin toisistaan. Sen lisäksi tiedetään, että pimeää ainetta on n. 22% ja pimeää energiaa n. 74% maailmankaikkeudn massasta. Baryonista ainetta vain 4%.
Näistä lähtökohdista lähdemme asiaa edelleen tutkimaan.
Linkki pimeästä aineesta. Baryoninen aine siis protoneja ja neutroneja.
www.miklu.fi/Tiedekoulu/CERN2/pimea.doc
Eihän Loch Nessiakaan ole voitu todistaa todeksi, sen enempää kuin metsän keijuja tai saunatonttuja. Mutta aina silti joku niihin uskoo.
Kaksi kertaa elämässäni olen nähnyt sellaiset avaruuden asukit. Enkä voi muuta kuin todeta heitä olevan. Päivän valossa nähtynä. Epäilen että olivat hologrameina koska ääriviivat väreili. Olen siitä kirjoittanut esm. luomien läpi näkeminen.
maagikko