Aurinkomatkojen hotellit Cavtatissa

Muori57

Kaipailen kokemuksia Aurinkomatkojen hotelleista Cavtatissa?

Ja muutenkin Cavtatista, pieni kyä ilmeisesti mutta löytyykö kuitenkin ruokapaikkoja ?

Katselin juuri säätietoja, nyt näytti olevan n,.27 lämpöastetta, heinäkuun alku on varmaankin kuumempaa, vai onkohan nyt Euroopassa joku lämpöaalto...

Mutta kiitos etukäteen asiallisista vastauksista

3

268

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Cavtat2014

      Hei,

      me majoituimme cavtatissa Hotel Croatiassa. Olimme kyllä omatoimimatkalla emmekä matkatoimiston kautta, joten en osaa sanoa onko kyseinen hotelli aurinkomatkojen tarjonnassa. Mielestämme hotelli oli loistava valinta. Laadukas, mutta sopuhintainen. En kyllä hotellia viiden tähden hotelliksi luokittelisi, mutta neljä tähteä antaisin. Ihan loistava aamupala :)

      Cavatatissa paljon hyviä kohtuuhintaisia ravintoloita ja 9 päivän reissulla olisi ollut mahdollisuus syödä joka päivä eri ravintolassa eli valinnanvaraa on.

      • asojgdosgsd

        Minkämoinen hotellin saunaosastot olivat? Oliko siellä miehet ja naiset sekaisinsa alasti? Entä hotellin oma ranta?


    • 2013

      Olin Aurinkomatkojen matkalla Cavtatissa pari vuotta sitten, hotelli Cavtatissa. Hotelli oli tosi mukava ja hyvällä paikalla.

      Itse pidin muutenkin koko kylästä ja ruokapaikkoja kyllä löytyy. Dubrovnik on lähellä ja sinne pääsee helposti jos vaikka sinne haluaa lähteä syömään illalla.

      Kannattaa osallistua Montenegron ja Mostarin retkille, tosi hienoja paikkoja.
      Cavtatin satamasta pääsee helposti läheisille Elafiitti-saarille, kolme saarea muistaakseni kierretään ja siihen menee hyvin yksi päivä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1117
    2. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1087
    3. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      49
      1041
    4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      999
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      912
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      857
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      89
      827
    8. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      800
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      105
      719
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      51
      703
    Aihe