Lähetin tässä kysymyksen siitä FRAME haavoittuvuudesta ja Microsoft sanoi että ei tarvitse päivityksiä jos on SP2 eli se ei vvaikuta SP2:n käyttäjiin!
FAKTAA IE:n aukosta
IEE
3592
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Korjauksen ongelmaan voi ladata:
http://windowsupdate.microsoft.com/
Tuo IFRAME aukko on vaan YKSI IE:n lukuisista.
http://secunia.com/product/11/#advisories
Luulisitko että viranomaiset ympäri maailmaa lähtee antamaan suosituksia käytön välttämisestä yhden ainoan bugin perusteella ?
Mikä ihme siinä niin närästää että IE:stä ei voi luopua vaikka se on todettu sudeksi niin laajalla rintamalla ja tarjolla on useita vaihtoehtoja jotka ovat turvallisempia, monipuolisempia, helppokäyttöisempiä ja ilmaisia ?
Ethän vaan ole MS:llä töissä ? Sitäpaitsi eihän kaikki Microsoftillakaan käytä IE:tä, ainakaan jenkeissä.
on se kumma ,että on ongelmia ie:llä .on ilmaiset torjunnat .aloittelija .joku örkki silloin tällöin ilmestyy ei vakavampaa .kokeilin tulikettua ,ehkä hieman nopeampi.muuta eroa en huomannut.