Kuukautiset myöhässä viidettä päivää, mahaan poltellu ja vihlonut menkkojen oletetusta alkamispäivästä asti. Eilen ja toissapäivänä vessassa käydessä paperiin tuli vähän vaaleanruskeaa limaa eikä sitä ole enää näkynyt.. tänään aamulla raskaustesti näytti negaa. Jos olen ovuloinut kp 20-21 niin raskaus täysin mahdollinen. Kierto yleensä 29-30 päivää
Tuleeko myöhäinen plussa?
Hormonitoiminta jostain syystä sekaisin ja menkat vaan myöhässä?
Pitäiskö pian mennä lääkäriin?
Tuleeko myöhäinen plussa?
Hormonitoiminta jostain syystä sekaisin ja menkat vaan myöhässä?
Pitäiskö pian mennä lääkäriin?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Niin.. Enpä tiiä.. Kyllä se testissä yleensä näkyy, tosin voi olla että hcg hormonia ei ole vielä tarpeeksi.. Ei tässä nyt lääkäriin auta mennä, odottele vielä vaikka viikko ja tee uusi testi. Jos testi on edelleen nega, mutta kuukautiset eivät ole alkaneet ja "oireet" jatkuu niin pyydä lähete labraan verikokeeseen missä katsotaan raskaushormoni. Itsellä raskaus on näkynyt raskaustestissä jo neljä päivää ennen oletettuja kuukautisia, mitkä ei sitten tietenkään alkanut.
Yleensä ovis on n.14päivää ennen menkkojen alkua. Jos luteaalivaihe on noin lyhyt kuon se sinulla olisi tuossa tapauksessa raskaus on hyvin epätodennäköinen. Googleta lisätietoa.