Mietin miksi me liikuntavammaiset ei päästä tosi tv:seen?? Onhan meilläkin oikeus mennä ohjelmaan esim. deittiohjelmat yms.
Miksi Liikuntavammaiset ei pääse tosi tv:seen
3
163
Vastaukset
- huktornou
Meille vammaisille koko elämä on yhtä tositeeveetä. Oikeeta drphiliä-jota en ole katsonut. On aina mielipiteet vammaisten oikeuksista, mutta kukaan ei lunasta niitä.
- vammaisomainen
Tosi-tv on viihdettä. Vammaisuus ei välttämättä ole viihdyttävää.
Voi myös miettiä, että jos vammainen tarvitsee apua vessassa tai pitää vaihtaa vaipat, haluaako tämä olla kuvattuna silloin televisiossa. Siinä mennään aika intiimeille alueille tirkistelyssä. - en_hae_ohjelmiin
Monikohan vammainen niihin edes hakee? Veikkaan, että liikuntavammaista hakijaa kohdellaan samoin kuin vammatonta, mutta hakijoiden lukumääristä ja liikuntavammaisten prosenttiosuuksista johtuen pääsy voi olla hankalaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-257455Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite986116Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1154188- 1554164
- 1631921
- 611788
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.341775Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1391685- 381478
- 381474