Mistä olette saaneet apua vuosia kestäneeseen TOS-oireyhtymään.
Hermoratatutkimus ja magneettikuvaus tehty. Näistä löydöksenä lievää madaltumaa
2-6 nikamassa ja nivelten yliliikkuvuus todettu. Fysioterapian opastamista vahvistavista liikkeistä ei apua. Onko kenelläkään kokemusta hermoratahieronnosta tai shiatsusta tai muusta vastaavasta. Tai onko kenelläkään tietoa lääkäristä tai fysioterapeutista, joka olisi perehtynyt tähän sairauteen. Voi olla mistä päin Suomea tahansa, kunhan vain apua vaivaan löytyisi.
TOS-oireyhtymä
5
608
Vastaukset 5
- kipuliisa
Martti Vastamäki,käsikirurgi.Vastaanottoa pitää Helsingissä Bulevardin klinikalla Alla yksi Vastamäen kirjoittama artikkeli TOS-oireyhtymästä,enemmänkin artikkeleita löytyy,kun menet klinikan sivuille ja klikkaat kyseistä lääkäriä.Toivottavasti saat apua.Vastamäki pitää vastaanottoa myös Turun terveystalolla.klinikka.
http://bulevardinklinikka.fi/wp-content/uploads/2013/04/TOS.pdf - Vaihtoehtoista
Tutkipa tuolta. Siellä kerrotaan ongelmista loogisesti ja ymmärrettävällä tavalla.
http://www.selkasivut.fi/selka/ongelmat.html - TOSikkona
Facebookista löytyy ryhmä nimelta TOS Suomi. Suosittelen.
- TOSikkona
Facebookista löytyy ryhmä nimeltä TOS Suomi. Kannattaa liittyä.
- Anonyymi
Tossista kyselet, vaikka niskassa on todettu vikaa. Mene neurokirurgille , se tietää .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän531087Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll231069Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514842- 50824
- 46735
- 37659
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181615Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan62609Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘38562