Isopäisiä pesapalloilija pentuja

Mistä näitä isopäisiä ja kiljuvia pesapalloilijoita tänne Iihin oikein sikiää?
14349
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

No eivät ainakaan mitään tyhjän nahkasäkin perässä juoksijoita ole.

Äänestä
  • valitettavasti..

    Äänestä

Siitältääkö niitä Iin isopäiset pesäpalloäijät?

Äänestä

iissähän se futis loistaa vaikka kerättäs paras jengi mitä kylältä löytyy ni nitromummotki voittais 6-0 fucking punikki

Äänestä
  • Siinäpäs se vitsi piileekin kun iskät ja äiskät on pelannu jotain pespalloo
    niin lapset laitetaan väkisin karttua hakkaamaan .
    Kyllä sentään Haukiputtaalla jo futsis tunnnetaan ja lapset saa kokemusta
    maailman ykkospeliin.
    Tahko Pihkala teki aikamoisen koiranpalvelun kun syötti tämän pölhöpallon Suomalaisille. Näillä harrastelijoille ei ole mitään mahdollisuuksia nousta kansainvälisiin seuroihin pelaamaan kun maailmalla ei tätä tunneta.

    Äänestä

  • Haukiputaalla suorastaan vilisee kansainvälisiin seuroihin päässeitä futareita! Esim... hmmm no tuota... on niitä, en jaksa ruveta luetteleen pitää joutua paskalle, palaan asiaan syssymmällä.

    Äänestä

syys johtuu pelkjästään siitä, että pää jo syntymässä on iso miihin kehoon verrattuna. Sitten ei pään tarvitse kasvaa niin paljoa. Kun muu keho kasvaa niin pääkin sitten lopulta näyttää pienemmältä. Tämä isopäisyysprobleema on kyllä pelkästään iiläinen. Muualla sitä ei tavata.

Äänestä

En oikein ymmärrä aloitusta, eihän pesäpallo ole Iissä kovinkaan suosittu laji lasten ja nuorten keskuudessa.

Äänestä
  • Ei kyllä tarvi olla lainkaan suosittu. Ei näy finski poikia EM- jalitsuissa.
    Pieni Islantikin pärjää hyvin kun siellä ei pesiksen kanssa pöljäilläkkään.

    Äänestä

Pesäpallo todella monipuolinen laji lapselle. Tarvii nopeutta, voimaa, pelinlukua, räjähtävyyttä jne..... En ala moittimaan muita urheilulajeja, koska tärkeintä että lapset ( ja aikuiset) liikkuu. Ja hyvä että tätä urheilumuotoa Iissä harrastetaan. Toivoisin ko. lajia myös meille Haukiputaallekin.

Äänestä

Pää on iso tai pieni mutta hampaitaan ei iiläiset ole oppineet pesemään. Eikä kyllä muitakaan kehonosiaan.

Äänestä

En tiiä, mitä aloittaja tarkoittaa, mutta kyllä Iissä tarjotut lasten harrastusmahdollisuudet on melko suppeat, jääkiekkoa täytyy lähteä pelaamaan naapurikuntiin. Tänne jää mahdollisuus pelata pesistä, hiihtää ja yleisurheilla. Tuossapa ne suurinpiirtein. Lisäksi pesäpallo vielä on luitenkin aika kohtuu halpa laji lapselle ja nuorelle, koten miksei jos innostusta löytyy? Liekö kuitenkaan kaikki "pesäpalloilijoitten pentuja" ja vaikka oliski niin so what?

Äänestä

Kohta tullee Atlantin yli zika lunssa,nii alakaa päät pieneneen!

Äänestä
  • Siihen on kohta rokote.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuningas_Jalkapalloilija kirjoitti:

Mistä näitä isopäisiä ja kiljuvia pesapalloilijoita tänne Iihin oikein sikiää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu