Moikka!
Lähdetään kaverin kanssa Mallorcalle viikon kuluttua ja majoitutaan Portocolomissa Ola Cecilia Aparthotelissa. Onko kenelläkään kokemusta hotellista tai Portocolomista? Yritin googlettaa kyseistä paikkaa, mutta aika "kuollu" mesta tuntui olevan.
Toinen kysymys olisi että mitä kaikkee kivaa Mallorcalla voisi tehdä? Ja onko paras tapa liikkua paikasta toiseen (esim Portocolomista Palmaan) bussilla? Autoo ei uskalleta vuokrata.
Kokemuksia Portocolom/Ola Cecilia Aparthotel?
5
465
Vastaukset
- Portocolom
Tästä linkistä saat hieman tietoa paikasta ... http://www.portocolom.com/en/
Portocolom on kaunis rauhallinen paikka. Jos tekemisen puute iskee,käykää Porto Criston kaupungissa sekä siellä sijaitsevilla Tippukiviluolissa.
Portocolomista Palmaan bussimatka kestaa n.puoltoista tuntia,pikabussi tulee nopeammin (Palma Expres) ,edestakaisen lipun hinta n.14 e.Bussi n. 490 sekä 491
Tässä vielä linkki busseihin,täältä näet myös bussi numerot,ajat sekä hinnat jos haluatte käydä muualla...... http://www.tib.org/portal/en/web/ctm/autobus/seccio/400 Kiitos vinkeistä! Palma olis tarkoitus käydä tutkimassa ja sen nähtävyydet. Bussi aikatauluja katselin jo, toimiiko se bussimatkustaminen sielä hyvin ja pärjääkö tälläset huonosti englantia puhuvat?
- ElCorteIngles
Eipä monet espanjalaisetkaan puhu hyvää englantia,jos puhuvat sitä ollenkaan. Bussiin kun menet sanot vaan Palma ,jäätte päätepysäkillä pois ( ja samasta paikasta lähtee bussi takaisin). Lähistöllä Plaza Espana aukiolla on informaatiopiste jos tarvitsette tarkempaa tietoa minne suunnistaa. Muutama sata metriä infopisteestä eteenpäin löytyy myös El Corte Ingles tavaratalo,sekä muutamia vaate-ja kenkäkauppoja. Kannattaa suunnata vanhaan kaupunkiin,siellä on paljon katselemista, ja enempi kauppoja
Kiitos tiedosta! Eiköhän me pärjätä :) Ja ainahan sitä voi sit taksilla mennä jos eksytään :D
- matkalletekismiel
Oliko mukava paikka ja hotelli? Katson juuri matkaa sinne
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1406653
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1495739- 1234891
Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.434490Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?523892- 623061
Itkin oikeasti aamulla taas
Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.522966Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m242402- 422270
Naiselle hyvää viikkoa
olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢152197