Yleistä Päijät-Hämeestä -palstalta on näköjään taas poistettu pitkä tuulimyllykeskustelu. Se on paras todiste, että kirjoitettu oli totta. Ottakaapa selvää aiheista Agenda 21, ICLEI, climate warming hoax. Suomeksi ei löydy kovin paljon faktaa, mutta englanniksi sitäkin enemmän.
Pariisin ilmastokokous myöhemmin tänä vuonna pelottaa. Jos emme saa tarpeeksi paljon ihmisiä heräämään sitä ennen, saatamme havaita olevamme pian täydessä YK:n diktatuurissa. Tuntuu oudolta kirjoittaa noin YK:sta, kun on koko ikänsä tottunut ajattelemaan, että se on hyväntahtoinen laitos. Oli jonkinmoinen kynnys myöntää, että on ollut niin harhaanjohdettu.
Miettikääpä, kuka tekee rahaa ilmastonmuutosvalheella? Taustalla on ne muutamat rikkaimmat pankkiirit, jotka ovat suunnitelleet maailmanhallitusta jo kauan. Tuulimyllyjen ja aurinkokennojen valmistajat, asentajat, huoltajat. Sähköyhtiöt. Ihmiset, jotka saavat veronmaksajien varoilla maksettuja virkoja ekohysteriasta.
Kuka häviää? Me kaikki. Me kansalaiset, Suomessa ja kaikissa maissa. Veronmaksajat. Sähkönkäyttäjät. Köyhät ja keskituloiset. Kaikki, jotka eläisivät mieluummin vapaassa maassa kuin maailmanlaajuisessa diktatuurissa.
Tuulimylly-ekohömpästä puhuminen kielletty
stopICLEI
2
85
Vastaukset
- t3y3yq35y3y3y
Kurkistapa uusiutuva energia-palstalle, sieltä löytyvät
- hghjhjhjh
Tämä asia kuuluu paikkakunnan palstalle, mielestäni. Luhanka on tosin Keski-Suomea, mutta on historiallisesti mieltänyt itsensä Päijät-Hämeeseen kuuluvaksi.
Miksi pitää yllä palstaa paikkakunnan asioista keskustelulle, jos vähänkin kärkevämmät tekstit siirretään muille palstoille tai poistetaan?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 943428
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k232832Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi1122421- 431825
Hajoaako persut kuten 2017?
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen2421603- 321547
Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle
IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt411545- 281340
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä201316- 951191