orkonkadun lopussa outo ilmiö

2 viikon ajan 4-5 miestä nojaillut aitaan ,ja katsellut ojaan välillä keskustellen 1-2 tuntia joka arkipäivä. uteliaisuus voitti joten menin jututtamaan miehiä eihän siellä mitään ollut tyhjä oja. paljastuikin että he olivatkin työmiehiä ja odottivat että joku tulisi ja tekisi heidän työnsä.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

ennen oli sellainen firma, kuin tvl= tee vähän ja laiskasti.

Äänestä

työtahti on sama kuin laiskoilla ja tyhmillä eli lassila tikanoja.

Äänestä

tuo nyt ei ole vielä mitään. 70-80- luvulla siivousfirmatkin perustettiin varastamalla tykötatarpeet , kellokortti leimattiin ja mentiin lautalla kuunariin kaljalle, työajan päätyttyä takaisin kortti leimaamaan. tämä kaikki turun wärtsilässä.

Äänestä

ollessani aikoinaan nesteellä töissä, pomo vastaili aina puhelimeen nesteessä, tänään todella ollaan nesteessä.

Äänestä

Koko naantali asukkaineen on outo! Elämää turistien tuomana 3kk vuodessa ja lopun aikaa kuollut käpykylä.

Äänestä

- Niin valitettavaa kuin se on, kuolema on osa elämää. Hevonen on iso eläin, josta tulee tuhkaakin melkein 30 kiloa. Ei niitä kaikkia voi kauniisti hautakiven viereen peitellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


varoettetrasitu kirjoitti:

2 viikon ajan 4-5 miestä nojaillut aitaan ,ja katsellut ojaan välillä keskustellen 1-2 tuntia joka arkipäivä. uteliaisuus voitti joten menin jututtamaan miehiä eihän siellä mitään ollut tyhjä oja. paljastuikin että he olivatkin työmiehiä ja odottivat että joku tulisi ja tekisi heidän työnsä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu