Snooztime tyyny kokemuksia

snoozz

Onko kellään kokemuksia snooztime tyynyistä? Soveltuuko niskakivuista kärsiville?

2

1439

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Snooze

      Minulla on Snoozetime-tyyny, sekä iso että pieni niskatyyny. Olen tykännyt kovasti, vaikka käytänkin enimmäkseen untuvatyynyä. Kärsin usein päänsäryistä joten olen tyynyjen suhteen tosi herkkä. Vähänkin kova tai muhkurainen tai liian littana (esim. hotellissa) aiheuttaa oireita, joten kuljetan reissuilla aina omaa untuvatyynyä mukana. Snoozetimekin kulki aikansa matkassa mutta se vie turhan paljon tilaa laukussa kun ei mene samalla tavalla kasaan kuin untuva. Kevyt on kyllä.

      Kivaa siinä on se ihana pehmeys ja muokattavuus, ja tyynyliinakin on mukavan pehmeä. Voisi olla juurikin hyvä niskakivuiselle kun saa joka asennossa hyvän tuen muttei ole samanlainen jäykkä ja kova kuin esim. Tempur, joka minulla aiheuttaa päänsärkyä.

      Huonoja puolia on tyynyliinojen pieni valikoima, vain muutama väri omaa merkkiä. Et voi käyttää tavallista, koska sen pitää olla venyvää kangasta, muuten muokattavuus kärsii. Myös kovaan sängynpäätyyn osuessaan tyyny pakkautuu toisesta päästä kovaksi eikä tunnu enää yhtä kivalta.
      Pesemisenkin kanssa olisin varovainen. Tyyny on konepestävä, mutta luin netistä että jollakulla se oli hajonnut koneessa ja levittänyt sisältönsä eli miljoonia styroksihitusia pitkin konetta ja jokaista tulevaa koneellista pyykkiä. Ilmeisesti mahdoton saada konetta puhtaaksi tämän jälkeen.

      Kaiken kaikkiaan kuitenkin aika ihana tyyny, joten suosittelen, varsinkin jos olet jo kaikki muut kokeillut kuten minä.

    • Turkucpap

      Olen käyttänyt pian kait 5 vuotta ja en pois antaisi. Minulla on cpap laite ja mukautuu hyvin myös laitteen kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      75
      3617
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2704
    3. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      81
      2657
    4. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      58
      2428
    5. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      92
      2363
    6. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      268
      2230
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      46
      1953
    8. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      44
      1769
    9. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      15
      1501
    10. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      149
      1428
    Aihe