Onko kellään kokemuksia snooztime tyynyistä? Soveltuuko niskakivuista kärsiville?
Snooztime tyyny kokemuksia
2
1439
Vastaukset
- Snooze
Minulla on Snoozetime-tyyny, sekä iso että pieni niskatyyny. Olen tykännyt kovasti, vaikka käytänkin enimmäkseen untuvatyynyä. Kärsin usein päänsäryistä joten olen tyynyjen suhteen tosi herkkä. Vähänkin kova tai muhkurainen tai liian littana (esim. hotellissa) aiheuttaa oireita, joten kuljetan reissuilla aina omaa untuvatyynyä mukana. Snoozetimekin kulki aikansa matkassa mutta se vie turhan paljon tilaa laukussa kun ei mene samalla tavalla kasaan kuin untuva. Kevyt on kyllä.
Kivaa siinä on se ihana pehmeys ja muokattavuus, ja tyynyliinakin on mukavan pehmeä. Voisi olla juurikin hyvä niskakivuiselle kun saa joka asennossa hyvän tuen muttei ole samanlainen jäykkä ja kova kuin esim. Tempur, joka minulla aiheuttaa päänsärkyä.
Huonoja puolia on tyynyliinojen pieni valikoima, vain muutama väri omaa merkkiä. Et voi käyttää tavallista, koska sen pitää olla venyvää kangasta, muuten muokattavuus kärsii. Myös kovaan sängynpäätyyn osuessaan tyyny pakkautuu toisesta päästä kovaksi eikä tunnu enää yhtä kivalta.
Pesemisenkin kanssa olisin varovainen. Tyyny on konepestävä, mutta luin netistä että jollakulla se oli hajonnut koneessa ja levittänyt sisältönsä eli miljoonia styroksihitusia pitkin konetta ja jokaista tulevaa koneellista pyykkiä. Ilmeisesti mahdoton saada konetta puhtaaksi tämän jälkeen.
Kaiken kaikkiaan kuitenkin aika ihana tyyny, joten suosittelen, varsinkin jos olet jo kaikki muut kokeillut kuten minä. - Turkucpap
Olen käyttänyt pian kait 5 vuotta ja en pois antaisi. Minulla on cpap laite ja mukautuu hyvin myös laitteen kanssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753617
- 622704
- 812657
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582428Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1922363Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2682230- 461953
- 441769
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t151501EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1491428