Käykääs tsekkaamassa tämä palsta

Täällä on kaikenlaista kiinnostavaa keskustelua: http://pulinat.keskustelu.info/index.php Meillä on palstalla pieni vakiokeskustelijoiden porukka, johon kaivattaisiin uusia jäseniä. Kaikki ovat tervetulleita. Mukaan pääsee helposti. Saa myös ihan vain lueskella ja stalkkailla.
20<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Rekisteröitymistä ei vaadita, vaikka suurin osa käyttäjistä on rekisteröityneitä!

Äänestä

Tämä on vähän noloa, mutta levisikö palsta myös teillä muilla? Teen parhaillani virheilmoitusta, koska itse en pääse edes etusivulle. Pitäsi varmaan sittenkin pyytää varmuuskopiot ja siiryä luotettavammalle palveluntarjoajalla.

Äänestä
  • Kyllä, sivut kaatuneet jostain tuntemattomasta syystä.

    Äänestä

  • Toimii aivan täydellisesti ;-)

    Äänestä

  • Tarkoitettiin meidän omaa palstaa.

    Äänestä

  • Nyt toimii taas täydellisesti sekin teidän oma palsta :DDDD

    Äänestä

Joo, ei pääse :( En oo tosin päässy sinne eilisillan jälkeen, mutta se on johtunut omassa tietokoneessani olevasta viasta. Mutta nyt ei pääse kännykällä ja tulee se ilmoitus.

Äänestä

Jep. Wapissa ihmetellään suuresti.

Päivitä tänne.


"Minne pulinalainen menee hädässä? Pulinoihin"

Äänestä
  • Kun eksytään niin mennään sinne missä viimeksi nähtiin B) Heh heh.

    En pysty elämään ilman aurinkolasihymiötäni.

    Äänestä

Ei toimi ei :(

Äänestä

Tein ilmoituksen. Nyt ei auta kuin odotella. Voidaan roikkua vaikka täällä kunnes jotain kuuluu.

Äänestä

Mahtavaa.

"Myrskyn raivatessa valtakunnan uusimpia osia helvettiin, on hovin paettava vanhemmille laiduinmaille."

Äänestä

Minulla tulee yhden toisenkin phpBB-palstan kanssa samankaltainen ilmoitus kuin nyt Pulinoiden kanssa. En pääse kummallekaan suosikkipalstoistani! Sillä toisella palstalla virheilmoitus on tullut jo kauan. Toivottavasti Pulinoiden tapauksessa ei kestä yhtä pitkään. No, onneksi on Suomi24. Täytynee siirtää keskustelu taas tänne siihen asti, kunnes vika on korjattu, jos korjausoperaatiossa menee pitkään.

Äänestä

Jep. Outoa olla taas vähän varovaisempi siinä, mitä puhuu :/

Tai ettei ole hiekkalaatikkoa DD:

Äänestä

Voisin tosi esittää sellaisen huomautuksen, että edellisen kerran kun turhauduin nykyiseen palveluun, minä saatoin vähän niinkuin pykätä toisenkin foorumin, koska tuossa palvelussa oli niin paljon leluja (minkä takia vähemmän leluisa palvelu on paremmin, enhän minä jaksaisi keskittyä varsinaiseen hommaani lainkaan xD). Chat-ominaisuus on erityisesti mieleeni.
http://pulinat.foorumi.biz/
Saa käyttää tai olla käyttämättä. Nykypalstan hienosäätöhän sieltä puuttuu, mutta kyllähän tuo evakkopalstan evakkopalstana toimii myöskin.

Äänestä
  • En näköjään osaa kirjoittaa tänään...

    Äänestä

Rekisteröidyn sinnekkin huvin vuoksi ja urheilun kannalta.

Äänestä
  • Tule chattiin. Voidaan kiroilla yhdessä :D

    Äänestä

Aika kivalta palstalta näyttää. Katsotaan nyt tulenko mukaan.

Äänestä

Nostan

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bilse kirjoitti:

Täällä on kaikenlaista kiinnostavaa keskustelua: http://pulinat.keskustelu.info/index.php Meillä on palstalla pieni vakiokeskustelijoiden porukka, johon kaivattaisiin uusia jäseniä. Kaikki ovat tervetulleita. Mukaan pääsee helposti. Saa myös ihan vain lueskella ja stalkkailla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu