Tyrväänmies Tomi Kankaanniemi on jäänyt sairaslomalle, miestä ei ole nähty työpaikallaan eduskunnassa tällä viikolla.
Mikä mahtaisi olla parasta rohtoa Toimin yllättävään sairasteluun?
Toimisiko vanhempien miesten peruskikka, pari viagraa huuleen ja uutta matoa koukkuun? Sitten vain persunaisten kimppuun näppäimet kuolassa ja silmät kiiluen.
Facebook on muuten so last season, viriilimmät miehet huitelee Twitterissä ja Instassa. Kuka opettaisi Toimille vaihtoehtoisten viestittelykanavien käytön aakkoset. Arvelen, että seurakunta järjestää sopivia kursseja ja tilaisuuksia seniorijäsenilleen, jossa voi keskustella etiikasta yleisemmin ja nettikäytöksen etiketistä erityisesti. Aneita ei kuitenkaan ole seurakunnassa kaupan. Kykenevän ja kyvykkään miehen kannattaa muistaa, että seurakunnista löytyy naispappeja. Kyllä etsivä löytää.
Toimin kotopuolessa Tyrväällä on naisten keskuudessa kulkenut perimätietona suusta suuhun sanonta
"Tyrvään pojilla on suuret ... puheet."
Aikas poikia ovat, Toimikin.
En yhtään ihmettelisi, jos Tyrväällä, nykyisin osa Sastamalaa, aletaan kertoa perimätietona uutta tarinaa. Tarinan päähenkilönä seikkailee Tyrväältä kotoisin oleva, kristilliset arvot omaava aikuisten Nukkumatti. Nukkumatti, joka lempein sanoin nukuttelee naisia. Ehkä toiminnan mies lopuksi heittää naisten silmille ... unihiekkaa.
Toimi Kankaanniemi jäi sairaslomalle
5
151
Vastaukset
- Halla-ahon_äänestäjä
http://yle.fi/uutiset/kankaanniemi_sairauslomalle/8001876
KANKAANNIEMEN TILALLE, JOS VARAMIES TULEE
NOUSEE SOTEN EHDOTON ASIANTUNTIJA
LÄÄKETIETEEN TOHTORI professori Mauno Vanhala
http://vaalikone.yle.fi/eduskuntavaalit2015/keski-suomi/ehdokkaat/4389
Sote-uudistus, mistä on kyse prof. Vanhala kertoo
http://www.maunovanhala.net/uutiset.html?14 - heisunheiluvilles
Hävytöntä menoa ja meininkiä !
- perusduunari
ei perus duunari saa tuollaisesta sairaslomaa,karenssi päälle tai töihin
- Arseutis
Kyllä muuten saa . Nyt kun on tullut selväksi että Pahantahtoinen Akkalauma asetti Toimille ansan , oikeen hehkuttivat miehen . Sellasen jälkeen tilanne varmasti on henk koht elämässä sairasloman arvonen juttu . Tapahtu se sitte kelle tahaan . Lukekaa ja ihmetelkää miten pahansuopaa on Toimin ympärillä ollu . http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/yle-viritettiinko-kankaanniemelle-ansa/5115818
- toimex
Viritystä kaipais joku muu kun ei seiso kuin järki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2844755Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k512963Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78971Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969