Tämä palsta tarvitsee nopeasti luotsin poistamaan tubutin/huawei-pellen jutut ja estämään kristinuskoinen hihhulointi palstalla. Itse olisin luotsina tiukka sen suhteen, että yksikään kristitty hihhuli ei saa sanoa palstalla yhtään mitään uskoon viittaavaa, uskonnolliset hihhuloinnit lähtisivät palstalta heti ja niiden kirjoittajat saisivat poikkeuksetta pysyvän bännin. Huawei-pellen Linux-vastaiset jutut pysyivät poissa yleisön näkyviltä, yhtään valheellista Linux-vastaista juttua palstalla en sallisi. Muutenkin MS-trollailu palstalla tulisi täysin kielletyksi.
käyn torpedoimassa uskovaisten juttuja muillakin palstoilla ilmoittamalla ylläpitoon Jeesustelut asiattomina. Kenelläkään uskovaisella ei ole oikeutta sanoa yhtään mitään eikä tuoda uskoaan julki. Uskovaiset ovat pohjasakkaa ja ei-ihmisiä.
Teen Jeesuksen ja uskon vastaista työtä Vapaa-ajattelijain liiton puolesta, toimien ateistien hyväksi. Kristinusko on ihmisyyden ja vapauden vihollinen jota vastaan on taisteltava kaikkialla missä uskonto nostaa rumaa päätään 2000-luvulla. Uskovaisia on kohdeltava epäihmisinä.
käyn torpedoimassa uskovaisten juttuja muillakin palstoilla ilmoittamalla ylläpitoon Jeesustelut asiattomina. Kenelläkään uskovaisella ei ole oikeutta sanoa yhtään mitään eikä tuoda uskoaan julki. Uskovaiset ovat pohjasakkaa ja ei-ihmisiä.
Teen Jeesuksen ja uskon vastaista työtä Vapaa-ajattelijain liiton puolesta, toimien ateistien hyväksi. Kristinusko on ihmisyyden ja vapauden vihollinen jota vastaan on taisteltava kaikkialla missä uskonto nostaa rumaa päätään 2000-luvulla. Uskovaisia on kohdeltava epäihmisinä.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Ei suomi24 salli luotsia joka ei osaa trollata paskaa ja joka toimii systemaattisen jämäkästi tehtävissään.
Noita linukshihhulien itkuja on kuultu täällä ennenkin........†
Kaikki meitä et hämää Jallu höpinät jpitaisi pois kyllä.
Jallu on palstan eräs kantavista voimista! Hyvä Jallu - loistavaa!
Eikös tuollainen ristinmerkkien viljely jeesus sitä tätä saarnaaminen ole rikos? Uskonrauhan häirintä tai joku sen tapainen.
Jää tuomiotta, kun vedotaan syyntakeettomuuteen (täyttä ymmärrystä vailla).
http://fi.wikipedia.org/wiki/Syyntakeettomuus
Tuputustahan tuollainen ainakin on. Windows-käyttäjät ovat kovia tuputtamaan.
Jeesustelun ja uskonnon pakkolevityksen tulisi olla rikos. Nykyisin on voimassa täysin kelvoton uskonvapauslaki, jonka kumoamiseksi Vapaa-ajattelijain liitto tekee päivittäin työtä. Teemme myös paljon muuta kristinuskon vastaista työtä ja ihmisoikeustyötä uskonnottomien hyväksi. järjestömme tekee myös yhteistyötä muiden ihmisoikeusjärjestöjen sekä anti-uskonnollisten järjestöjen kanssa hyvän asian puolesta.
http://vapaa-ajattelijat.fi/
http://vapaa-ajattelijat.fi/mita-teemme/
Eroakirkosta.fi
http://www.uskontojenuhrientuki.fi/
Työmme on päivittäistä vapaaehtoisuutta uskontoja vastaan. Teemme netissä kampanjointia, valvomme nettikeskusteluja ja poistatamme uskovaisten juttuja netistä ja tuhoamme uskovaisten nettisivuja ilmiantamalla ne poistettaviksi. Teemme samalla lastensuojelullista työtä lasten suojelemiseksi uskonnoilta.
Suuri alue työssämme on myös ev.lut kirkon vastainen työ, mm. eroakirkosta.fi:n ylläpitämisen ja promotoimisen kautta. Teemme työtä kirkon ja valtion erottamiseksi toisistaan sekä kirkon lakkauttamiseksi.
Kovinpa ovat linukshihhulit aktiivisia parhaaseen työaikaan! Tekemässä palstastaan mieleistään poistamalla siitä linuks-vastaiset kirjoitukset ja hengelliset viestit.
Tuo toimii
https://eroakirkosta.fi/
Paras työaika on sunnuntaisin ja ylityönä.
Hengellisten viestien poistaminen on työtä, nimittäin vapaaehtoistyötä. Toimin Vapaa-ajattelijain liiton vapaaehtoisena, toki edustan useampaa muutakin järjestöä, mutta kun käyn hengellisyyden kimppuun niin silloin toteutan jäsenyyteni suomaa mandaattia Vapaa-ajattelijain liiton vapaaehtoisena.
Työtä se on vapaaehtoistyökin, siitä ei vaan makseta palkkaa. Kyse on vapaaehtoisesta valinnasta tehdä hyviä asioita hyvässä järjestössä omasta vapaasta tahdostani.
Teen työtä kaikkiaan kolmessa, pian neljässä eri vapaaehtoisuudella pyörivässä järjestössä, joiden toiminnassa on myös yhteistyötä, eli yhden järjestön liivit päällä voi tehdä töitä myös toiselle järjestölle.
Valitettavasti vapaaehtoisuutta ei nykyään osata kunnioittaa siinä määrin kuin sitä pitäisi valtiollisestikin kunnioittaa. Moni asia Suomessa ei toimisi ollenkaan ilman vapaaehtoisia. Suomen Punainen Risti, vapepa, Pelastusarmeija, VPK:t, vapaa-ajattelijain liitto, uskontojen uhrien tuki ry, operaatio Saapas, eroakirkosta.fi, lentopelastusseurat jne toimivat kaikki vapaaehtoisin voimin.
Eroakirkosta.fi on varsin tehokas ase kirkkoa vastaan kun katsotaan pelkästään jo tilastoja moniko jättää palvelun kautta kirkon vuosittain.
https://eroakirkosta.fi/static/ek-tilastot/
Eroakirkosta.fi ei kuitenkaan yksinään ole vastaus siihen miten kristinusko saadaan kitkettyä Suomesta pois, siihen tarvitaan myös Vapaa-ajattelijain liittoa, uskontojen uhrien tukea (joka on todellisuudessa kristinuskon vastainen liike), pakanaverkoa, Amnestya, Punaista Ristiä, sekä moniia muita järjestöjä jotka yhdessä muodostavat pohjan sille työlle joka tehdään modernin ja humaanin yhteiskunnan luomiseksi ilman kristinuskoa.
Eroakirkosta.fi on tämän hetken tehokkain ase kirkon aseman horjuttamiseen, se van ei vielä riitä horjuttamaan uskovaisten olemassaoloa. Uskovaisista eroon pääseminen vaatii enemmän työtä ja apua myös tiedeyhteisöltä.
Kovinpa ovat aktiisia linukshihhulit näin päiväsaikaan, parhaaseen työaikaan.....†
Paras työaika on yöllä kun saa yölisät, mielummin vielä viikonloppuyöt niin tulee kunnon lisät sen palkan päälle. Ristitumputtaja ei taida tajuta että koska ne kovimmat palkat maksetaan. Viikonloppuna taas pitkät yövuorot niin saa kunnon tilin :D
Päivävuoroa ei periaatteessa kannata tehdä ollenkaan. Iltavuorossa, yövuorossa ja viikonloppu/pyhävuoroissa saa moninkertaiset rahat ja vähemmällä työllä kuin päivävuorossa. Varastoalalla päivävuoro on se mitä kukaan ei juurikaan viitsi/halua tehdä, vaan aina totta kai iltaa ja yötä kun sitä tarjolla on. Työnantajaa kismittää kun joutuu makselemaan porukalle kovemmat palkat ja päivävuorossa on hiljaista.
Työtä kannattaa tehdä juhlapyhien aattoina ja juhlapyhinä. Kun ottaa viikkolepokorvauksen vielä rahana saa sunnuntai-juhlapyhä-ylitöistä parhaassa tapauksessa 4x palkkaa.
luotsiti ovat mielipuolisi pikkuhitlereitä, joten hyvä ettei ole luotseja enää.
Muistui heti mieleen ne linukshihhulin "peräreikäviestit".......†
Eipä ollut aloittaja silloin vaatimassa mitään luotsia.......†
jep. se mikrosoftin vindovs linuks tubutinhihhuli olet sinä kari ja ethän sinä mitään luotsia tänne halua ettei tubuttaminen ja peräreikähomotus häiriinny, joten..................................................? †
Hakemusta vain vetämään ja odottelemaan jos onni suosisi kesällä 2026, sitä ennen on tietty hyvä harjoitella, jos vaikka osaisit rekisteröidä itsellesi nimimerkin.
Kesällä 2026? Heh. Kasvan todennäköisesti siinä vaiheessa koiranputkea ja osoitteeni löytyy hautausmaalta. Hyvähän se on sieltä 2 metriä maan alta luotsailla vai mitä?
Tämäkin aiheeton Jeesustelu on nyt ilmoitettu ylläpitoon poistoon. Toimin Vapaa-ajattelijain liiton mandaatilla poistattaessani kristityt keskustelut palstalta.
Onkos tämä tänään jo toinen osaamattomuuden ylistys....†