Virpiniemeen muutto harmittaa

Poku

Harmittaa. Luulimme pääsevämme hyvään paikkaan asumaan. Mitä sitä tyhjää! Pääsimme (jouduimme) asuntoalueelle jossa on aina tuulista ja kylmää. Palveluja ei ole mitään. Joka paikassa on koirien tai hevosten pas...kaa. Hölmöä hassutettiin!

11

213

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • harminpaikkataas

      no voi että.

    • Elämäonvalintoja

      Ai jouduit? Kuka sinut sinne pakotti? Silmät auki ympärillensä katsoen se olisi valjennut sinulle.Vai kaveritko ne sitä sinulle suositteli?

    • pimpimpim

      Totta on että virpiniemessä tuulee aina ja paska haisee mutta onk o teillä auto

    • Likinäkönen

      Nasa suunnittelee sitä pysyvää yhdyskuntaa Marsiin 2030-luvulle. Olisko Puttaalta ehdokkaita?

    • tied

      Virpiniemi on Oulun seudun kylmin paikka ja se näkyy lämmityskustannuksissa. Kokenut tietää.

      • siet

        Ei palveluja mutta hevosia ja koiria piisaa. Tylsä paikka.


    • hoppo

      Golf ystäväkö suositteli, olisit ensin käynyt paikanpäällä ennen kuin tulit vuokralle asumaan.

    • käynyt

      Onhan siellä se Virpiniemen Syke. Kait sieltä jotain ruokaa saa ja kaljankin.

    • Hillankukkat

      Ettekö tienneet että merenrannalla tuulee?Teidän pitäisi hakeutua metsän keskelle,tai rämeikölle,sieltä voisi löytää jopa hilloja.

    • Eiharmita

      Höpö höpö! Itse asun Virpiniemessä ja sehän tässä parasta onkin, ettei ole ostari seinän takana ja narkkikset siellä pyörimässä. Upea luonto ympärillä ja todella rauhallista. Ainoa miinus siitä, että Ouluun yhdistymisen jälkeen koko alueen kehittäminen on pysähtynyt kuin seinään ja alueen infran rakentaminen on unohtunut aivan täysin. Olisi nyt aiheellista edes saada asfalttia ja katuvaloja muuallekin kuin hiihtoladuille ja hevosille ;)
      Hevosharrastajia täällä kyllä paapotaan ja heille on laitettu kaikki kohdilleen, muiden asioiden harrastajat ja paikalliset asukkaat on unohdettu aivan täysin. Käsittämätöntä ettei Oulun kaupunki ymmärrä tämän alueen todellisia voimavaroja.

    • Pskapaikka

      Sais raivata koko virpiniemen rantoineen lintujen pesintää silmällä pitäen, 2.vuotta riitti mulle, sitten laitoin torpan myyntiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      52
      1043
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      20
      965
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      513
      831
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      49
      791
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      45
      712
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      649
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      616
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      181
      595
    9. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      59
      568
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      560
    Aihe